Konferencja Zippo Polska - relacja

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: ZIPPOFAN »

Witam serdecznie

17 Lutego odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Zippo Polska na którą zostałem zaproszony jako długoletni kolekcjoner. W planach było jeszcze kilku lokalnych forumowiczów ale niestety nie dali rady z uwagi na osobiste zobowiązania. Informacja o poszukiwaniu kolekcjonerów była też na Facebooku.

Spotkanie było prowadzone przez Marcina Mellera i uczestniczyło w nim około 20 – 30 osób reprezentujących prasę, portale o tematyce męskiej oraz blogerzy modowi. Konferencja miała formę luźnej dyskusji połączonej z prezentacją pełnej oferty firmy Zippo (zapalniczki, outdoor, okulary, zapalarki do świec itp) i miała promować markę jako kultową. Zostało tez ogłoszone, że od Grudnia 2015 roku Zippo w Polsce jest dystrybuowane bezpośrednio przez Zippo Gmbh z siedzibą w Niemczech.

Z ramienia Zippo byli obecni (sorki ale nie wiem czy mogę podawać nazwiska): Richard – global sales director, Guido – general manager Zippo Gmbh i Bren Tyler (to nazwisko opublikowano już w artykuje więc chyba mogę) który jest global brand managerem Zippo.
Po standardowej prezentacji historii i osiągnięć Zippo, przeprowadzono panel dyskusyjny o zapalniczkach i naszych wspomnieniach z nimi związanych. Było wiele fajnych rekwizytów z konkretnych epok jak kamizelka, fajka i zegarek kieszonkowy ale też stara komóra centertela i pager. Rozmawialiśmy o tym w którym momencie Zippo się pojawiło, jak było postrzegane itp. Nie zabrakło oczywiście legend i mitów oraz ciekawostek na temat wartości zapalniczek (to zawsze robi wrażenie)

Po dyskusji zagrał zespół Recycling Band http://www.facebook.com/RecyclingBandPoland/" onclick="window.open(this.href);return false; który wykonał kilka fajnych numerów wplatając dzwięki Zippo w piosenki - rewelacja.

Podczas części oficjalnej miałem pokazać kolekcję, odpowiadać na pytania i tłumaczyć podstawy. Poszło fajnie ale dla mnie ważniejsza była część nieoficjalna gdzie miałem możliwość rozmowy z ludźmi z Zippo. Zjedliśmy razem lunch i podpytałem ich o kilka spraw. Oto zbiór ciekawostek:
- jak już pisałem – nie ma już oficjalnego dystrybutora Zippo na Polskę. Teraz zajmuje się tym Zippo gmbh z Niemiec
- Zippo Gmbh bardzo poważnie i z nadzieją podchodzi do rozwoju marki w Polsce. Mają w planach więcej ciekawych modeli zwiazanych z naszym krajem. Pytali mnie co to może być i przedstawiali swoje pomysły (zamieszczam zdjęcia [niestey z Iphone więc dla niektórych będą do góry nogami] kilku już gotowych modeli - Syrenka Warszawska jest piękna)
- Sprzedaż Zippo w Niemczech jest około 20x większa niż w Polsce, dynamiczne rynki z bardzo dużą sprzedażą to US (oczywiście), Japonia i Chiny.
- Ruszy witryna Zippo.pl i będzie tam można personalizować swoją zippo tak jak na zippo.com.
- Będą analizować Polskie festiwale muzyczne aby wybrać najlepsze do promowania marki (Opener, Orange Warsaw itp)
- Najprawdopodobniej przez grudniem będzie wydana limitowana Zippo kolekcjonerska na Polskę.
- Będą liczyć na nasze wsparcie odnośnie nowych pomysłów, modeli itp. Pamiętacie taki temat na starym forum: co byś chciał zobaczyć na Polskiej Zippo?
- nowe modele serii COTY mają być trochę bardziej związane z historią Zippo, jak się okazało nawet stare modele nie zawsze były sukcesem – Keeper of the Flame był nawet nazwany Sleeper of the Flame bo spał długo w magazynach Zippo.
- Zippo w Bradford inwestuje teraz dużo w nowe technologie i sposoby zdobienia a w szczególności w zdobienie na wielu płaszczyznach zapalniczki. Mamy wypatrywać nowych modeli z takimi właśnie technikami, prekursorem jest oczywiście COTY 2016 na Satin Armor http://www.zippo.com/product.aspx?id=1027544" onclick="window.open(this.href);return false;
Swoją drogą udało mi się ją zdobyć i jest naprawdę piękna.
- Już planują coś wielkiego na 50 rocznicę lądowania na księżycu.
- generalnie otrzymałem zapewnienie, że kolekcjonerzy będą bardziej doceniani przez Zippo, myślą o ponownym rozruchu oficjalnego klubu ZippoClick oraz o większej ilości kolekcjonerskich modeli. Nie wprost ale zostało to przyznane, że troche zaniedbali tą ważną grupę. Pracują też nad przywróceniem Swap Meet i Zippo Day w Bradford ale nie myślą jeszcze o imprezie z okazji 100 lecia firmy, to dziwne :-D

Na koniec każdy otrzymał Zippo, oczywiście Satin Chrome :-( i było stanowisko grawera laserowego więc każdy mógł sobie coś tam wydrapać.

Było naprawdę fajnie a efekty tej konferencji będą się zapewne pojawiać tu i tam. Jak cos dostanę to wkleję na forum. Był też kręcony film i robione zdjęcia więc też się podzielę jak coś dostanę.
Tu pierwszy artykuł jaki sie pojawił: http://manager24.pl/marka-zippo-powraca ... ski-rynek/" onclick="window.open(this.href);return false;

Załączam też dwa zdjęcia polskich Zippo. Wybaczcie na wiecej zdjęć nie miałem czasu, ale tak jak wspominałem był fotograf więc jak coś dostanę więcej to dodam.

Komentujcie, oceniajcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: viciu »

Czyli spotkanie fajne i dające nadzieję.
Ale jak byłem na poprzednim, kilka lat temu, to też były zapewnienia, że ach och i super - po czym wyszło, jak wyszło.
Niemcy oficjalnym dystrybutorem? A co z Batkiem?
Wzory na Polskę... Jeśli to będą nadruki na satynce, to - przepraszam bardzo - do dupy. A te pięści kojarzą mi się z PRLowską propagandą. Za to syrenka i Gdańsk jako wzór - bardzo ładne.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: ZIPPOFAN »

viciu pisze:Czyli spotkanie fajne i dające nadzieję. Ale jak byłem na poprzednim, kilka lat temu, to też były zapewnienia, że ach och i super - po czym wyszło, jak wyszło.
Ja też nie robię sobie wielkich oczekiwań ale zobaczymy, teraz to jest w rękach Zippo a nie zewnętrznego dystrybutora. Zawsze jednak musimy pamiętać o relatywnie niewielkim potencjale naszego rynku, pracując w korporacji wiem jak to jest postrzegane z punktu widzenia inwestowania w rynek.
viciu pisze:Niemcy oficjalnym dystrybutorem? A co z Batkiem?
Niemcy oficjalnym dystrybutorem i niestety kropka.
viciu pisze:Wzory na Polskę... Jeśli to będą nadruki na satynce, to - przepraszam bardzo - do dupy. A te pięści kojarzą mi się z PRLowską propagandą. Za to syrenka i Gdańsk jako wzór - bardzo ładne.
To akurat mnie napawa optymizmem, wzory pokazane są profesjonalne i ciekawe (te pięści specjalnie kojarzą się z PRLowską propagandą) więc raczej koniec z lokalnym grawerem na najtańszych Zippo.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
klozi
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 191
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:20 am
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: GGoska
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: klozi »

ehhh globalizacja, Zippo dystrybutor Niemcy, Victorinox dystrybutor Niemcy
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: rolf »

Piotrze, ogromnie dziękujemy za tę relację! :)

Wysłane z mojego Nexus 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: oppiz »

rolf pisze:Piotrze, ogromnie dziękujemy za tę relację!
+1 :ok:

EDIT:
ZIPPOFAN pisze:
viciu pisze:Niemcy oficjalnym dystrybutorem? A co z Batkiem?
Niemcy oficjalnym dystrybutorem i niestety kropka.
Byłem dzisiaj u Batków, porozmawialiśmy..., a później Paweł jeszcze przysłał maila do wiadomości forumowiczów:

"Firma BATEK POLAND sama zrezygnowała (po ponad 16 letniej współpracy) z dalszej zabawy z Zippo.
Nie reprezentujemy już Zippo w Polsce bo p. Beata odmówiła podpisania niekorzystnej wręcz krzywdzącej nas nowej umowy.
Ponadto od 1.12.2015 r. nie prowadzimy już serwisu, który został przeniesiony do Niemiec z powodu (chyba) oszczędności.

Jednak nadal oferujemy Zippo, kupując je od dealera z Niemiec. To właśnie ten dealer przejmuje większość Europy i sprawy serwisowe.
To, de facto, jest Zippo oddział w Europie (do czego ich zmusza ustawa z 2005 r.) o bezpieczeństwie użytkowania i dystrybucji tak niebezpiecznych produktów jak zapalniczki. Dodatkowo Niemiec będzie prowadził stronę zippo.pl

Jeżeli będziecie mieli jakieś zamówienia na zapalniczki Zippo chętnie przygotuję dla Was ofertę- jeżeli Wy będziecie zainteresowani oczywiście.
Firma działa, ma się dobrze i podobnie jak ja pozostaje na swoim miejscu :)
pozdrawiam serdecznie..."
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: Lee »

Jakoś mi smutno...






ale trochę nastrój poprawiło mi doniesienie manager24 o Zippo w filmie "1920. Bitwa warszawska"
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: viciu »

Paweł pisze:Jeżeli będziecie mieli jakieś zamówienia na zapalniczki Zippo chętnie przygotuję dla Was ofertę- jeżeli Wy będziecie zainteresowani oczywiście.
Myślę, że to akurat nie ulega wątpliwości. Choćby ze względu na a)wieloletnią znajomość b)brzydkie próby zrobienia kuku "naszym" przez Hamerykańców.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: Jogi »

Przeraża mnie trochu kurs, jakim od kilku lat żegluje Zippo.

Relacja szczegółowa i dzięki za nią, ale z drugiej strony... moja wizja kierunku, w jakim powinna rozwijać się Zippo jest inna.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Konferencja Zippo Polska - relacja

Post autor: djarab »

Piotrze, a o naszym forum nic nie wspominali?
Hanys Przodowy
ODPOWIEDZ