kultowe marki na ZIPPO

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
damian
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 11, 2015 9:11 am
Bday.: //// ZIPPO ////

kultowe marki na ZIPPO

Post autor: damian »

Jako początkujący kolekcjoner chciałbym podjąć temat (a zarazem się dowiedzieć) nośnikiem jakich reklam znanych marek alkoholi i papierosów była i jest ZIPPO

obecnie z papierosów to najczęściej spotykam:
- Marlboro
- Camel
- Lucky Strike

natomiast z alkoholi:
- Jim Bin
- Jack Daniels

... a jak to bywało w przeszłości? które marki zaszczyciła swą powierzchnią kultowa zapalniczka?
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: akm79 »

damian pisze:Jako początkujący kolekcjoner chciałbym podjąć temat

A może tak najpierw zacznijmy od dzień dobry , itd itp. :kwasny:
Sztywniutko. :)
damian
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 11, 2015 9:11 am
Bday.: //// ZIPPO ////

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: damian »

dobry wieczór :)

Damian z Rzeszowa - na chwile obecna bardzo przypadkowo w posiadaniu jedynie 7 sztuk :)
... odpalając dziś papierosa od zippo z grawerem marlboro i popijając jima bina taka to oto mi genialna myśl przemknęła aby ta skromna kolekcje rozszerzać do tego co najbardziej lubię ;)

kolejne pytanie moje jest takie czy L&M i Chesterfild nadal reklamuje się na Zippo czy to już przeszłość?
Awatar użytkownika
akm79
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1770
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:21 pm
Bday.: / ZIPPO
Lokalizacja: OSTRÓDA

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: akm79 »

Witaj Damian. :)


Ja nie specjalizuje się w alkoholowych i tytoniowych zippo. :/



Ale jest na tym forum , parę osób co takowe zippo kolekcjonują to pewnie się wypowiedzą w temacie. ;)


Odrobinkę cierpliwości. :oczami:


Ps. Fajny temat kolekcji sobie obrałeś. :super:
Sztywniutko. :)
damian
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 11, 2015 9:11 am
Bday.: //// ZIPPO ////

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: damian »

jak na razie to z tych 7 sztuk to jedynie w moim posiadaniu jest klasyczny (nazwę to kwiatowy) grawer Marlboro oraz nadruki jima bina, jacka danielsa oraz najstarsza (IX) - ... tak wiem na tym forum to nic specjalnego... reklamówka piwa "anheuser busch natural light beer"

... najpierw jednak chciałbym mieć chociaż po jednej ze wszystkich reklamówek papierosowych bo to (chyba) krótsza lista

... dodam jeszcze iż zdecydowanie preferuję grawery bo każdą zapalniczkę użytkuje i juz mnie dopadła wściekłość związana z "ścieraniem" się nadruków

ps
sorry za niefachowe słownictwo
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: gacoperz »

Jim Bim. Bim.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: rolf »

Cześć Damian!

Fajnie, że wpadłeś - mało tu ludzi z Podkarpacia, więc tym bardziej miło jest mi Cię powitać :)
Mam nadzieję, że się zarazisz i zostaniesz z nami na dłużej! :)

A co do Twojego pytania odnośnie marek tytoniowych na Zippo - Marlboro, Camel i Lucky Strike są zdecydowanie najbardziej znane. Jak słusznie zauważyłeś były jeszcze L&M i Chesterfiled, ale chyba w tej chwili nie robią w Zippo dla nich nic nowego (zresztą, ciekawych nowych Marlboro, Camel i Lucky Strike też coś ostatnio nie widziałem...). Z branży tytoniowej kojarzę jeszcze Zippo z reklamami marek Black Devil, Salem, Winston, Pall Mall i Kent, a także koncernu Phillip Morris. Na tę chwilę to wszystko co przychodzi mi do głowy. Kolega Kosa ma jeszcze jakieś Zippo z markami branży tytoniowej, których nie wymieniłem, ale nie potrafię sobie przypomnieć co to za firma... Ogólnie jak poszukasz, to na pewno coś jeszcze znajdziesz.

Co do marek alkoholowych się nie wypowiadam, bo to jakoś nigdy nie był mój temat. Jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy (oprócz wymienionych) to Jagermeister, Bacardi, oraz piwne Budweiser, Miller i Corona. Coś mi się wydaje, że gdzieś kiedyś widziałem jakąś staruchę z reklamą Ballantines, ale to taką gdzieś z lat `50, może `60.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: viciu »

Jeśli chodzi o fajczarskie, to jednym z najpoważniejszych zawodników na forum jest Kosadamsped (w skrócie Kosa) - popatrz na jego zapalniczki, tylko śliniak załóż. Albo folijkę na klawiaturę...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
pipasssek
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2022
Rejestracja: pn wrz 10, 2012 7:04 pm
Bday.: /// ZIPPO ///
Lokalizacja: Wien AT (Chalupki PL)

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: pipasssek »

:)
http://www.ebay.de/itm/Original-Zippo-F ... 3d01456561" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: kultowe marki na ZIPPO

Post autor: djarab »

rolf pisze:ciekawych nowych Marlboro, Camel i Lucky Strike też coś ostatnio nie widziałem
Ostatnimi czasy na eBayu jest taki wysyp Cameli, że zastanawiam się, czy ktoś tego sam nie klepie.
Hanys Przodowy
ODPOWIEDZ