Camel access '11 - wycena

Wątpliwości związane z ZIPPO lecz nie o oryginalność tutaj pytamy
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: Beeker »

Słuszna inicjatywa. Mam nazwę (zapożyczoną z popularnego forum strzeleckiego) dla takiego działu: Żłobek.


z iPhona 6 natapatalkowane
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: DexPL »

Możecie mi cisnąć od Rumunów, narzekać, że pytam, ale chce wam pomóc mimo, że sam szukam pomocy ;)
Tak więc może w pare osób weźmiemy sie do roboty i ułatwimy wszystkim życie zakładając "żłobek", przy okazji można opracować też skale oceny stanu zapalniczek(o czym była mowa pod innym moim postem) w czym wam nie pomogę bo sie nie znam, no i można zastanowić sie na innymi kwestiami.
Na bank ktoś prócz mnie ma jakieś pomysły, można zrobić burze mózgów, nikt na tym nie ucierpi ;)

PS. Dziś był post o musztardowaniu zapalniczek brass, co powinno sie znaleźć w dziale tuningowym którego nie ma, a w którym wielu z was mogłoby wstawić fajne poradniki, widziałem wasze wspólne projekty i ciekawe rzeczy robiliście z zapalniczkami ;D
Auks
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 13, 2014 12:31 pm
Bday.: L ZIPPO V

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: Auks »

Za wszelką cenę chcesz nauczyć świni śpiewu (bez urazy Panowie). Pytanie tylko, w jakim celu? :looka:
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: rolf »

DexPL pisze:W razie gdyby ktoś sie podjął zadania służę pytaniami...
To je zadaj (od tego jest dział ZIPPOWĄTPLIWOŚCI) i pokaż nam, że w ogóle jest sens angażować się w Twój pomysł. Pokaż nam, że te pytania mają jakąś wartość dodaną i nie są pytaniami w stylu "ile jest warta" i "jak szybko rośnie wartość Zippo". Bo akurat sensowność pytań "o kasę" Enzo Ci już objaśnił.
DexPL pisze:można opracować też skale oceny stanu zapalniczek(o czym była mowa pod innym moim postem)
Można, ale sam widzisz, że temat umarł śmiercią naturalną... A wiesz dlaczego? Bo opracowywanie takiej skali nie ma racji bytu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ktoś wpada na nasze forum i pisze "Kupiłem taką Zippo, w stanie AB1217ZPT"... Układanie takiej skali to kwadratura koła, bo nikt nie będzie jej używał. Uwierz, nikt.
DexPL pisze:powinno sie znaleźć w dziale tuningowym którego nie ma
Nie ma, bo nie ma sensu tworzyć działu dla pięciu tematów. A tyle mniej więcej było tematów o tuningowaniu.



Prosisz o FAQ dla początkujących, ale poradnik dla początkującego kolekcjonera na forum jest, trzeba tylko umieć go znaleźć (a nie jest to trudne, bo znajduje się w ogłoszeniach w odpowiednim dziale).
Szukać, szukać, szukać - poradnik eksploatacyjny też jest, też go łatwo znaleźć, a i tak początkujący zadają nagminnie pytania, na które odpowiedzi można w tym poradniku znaleźć. Tak samo poradnik dotyczący naprawy. Po prostu nikomu nie chce się szukać, większość woli pytać...
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: DexPL »

Czytałem ten temat na samym początku i mało wyjaśnił ;)
Procz tego z zasady powinen być gdzieś na wierzchu, a teraz nawet sie go znaleźć nie da.
Wg mnie zakładanie, że dział nie ma sensu "bo bedzie 5 tematów", to blokowanie rozwoju forum, nic wiecej.
Poradnik eksploatacyjny faktycznie jest i jest na wierzchu.
Rzeczy o które ludzie często pytają powinny być przypięte w każdym dziale, a tematy na które odpowiedz jest juz w tych postach od razu kasowane.
Nie mówię o pokręconej skali opisującej dokładny stan, mający zaszyfrowane koordynaty i wielkości rys -.-
Chodzi raczej o prostą skale od 1-10 ewentualnie z dodatkową literą oznaczającą pudełko i koniec, tylko musiały by być jasne kryteria.
Powiem wan tylko, że sceptycy są największą siłą hamującą rozwój świata ;))
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: viciu »

Dex, masz u mnie fory za używanie języka zacnego, z interpunkcją na miejscu, logicznymi zdaniami. To tak żebyś wiedział na wstępie.
ZADAJ te pytania, a DYSKUTUJ później. Jak będą sensowne, to już Rolf Ci napisał, że będziemy się przyglądać. Nikt nie twierdzi od razu, że będą bez sensu. Ale weź pod uwagę, że faktycznie chęć działania zdycha, bo coraz mniej osób pamięta o prozaicznej szukajce na forum. A skoro świeżakom się nie chce, dlaczego nam się ma chcieć?
Więc teraz bez dalszych polemik: zrób sobie listę pytań, jakie chciałbyś zadać, sprawdź, czy podobnych już gdzieś nie było z odpowiedziami. Jeśli tak - skopiuj sobie linki. Gotowca podeślij komuś z administracji. Jak odwalisz taki kawał roboty, pomożesz wszystkim: "staruchom" w sprawdzaniu, czy gdzieś odpowiedź nie padła; sobie - bo zobaczysz, czy dużo Twoich pytań zostaje bez odpowiedzi; innym - bo może jak raz zrobisz zaczyn "żłobka"?
Powodzenia.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: rolf »

DexPL pisze:sceptycy są największą siłą hamującą rozwój świata
Na chwilę obecną masz bardzo roszczeniową postawę - uważasz, że jak pytasz "w internetach", to wszyscy muszą stanąć na głowie, rzucić to co robią, żeby Ci odpowiedzieć. Żądasz od ludzi, żeby "brali się do roboty", żądasz zmian, zakładania nowych działów. Masz niby jakieś tam pytania, których nawet nie chcesz zadać...

Mam dla Ciebie propozycję - masz dział ZIPPOWĄTPLIWOŚCI. Załóż tam temat w stylu "Pytania początkującego" i umieść w nim wszystkie pytania, które Cię nurtują. Jeżeli faktycznie będą na poziomie, a odpowiedzi będą sensowne i treściwe, jeżeli w jakikolwiek sposób będzie to jakoś ubogacać forum, lub będzie wskazówką dla początkujących kolekcjonerów, to będzie to podstawa do opracowania jakiegoś poradnika, FAQ, lub czegoś w tym stylu. Kto wie - może wyjdzie z tego ciekawa dyskusja, a tym czasem uznajmy to za punkt wyjścia dla Twoich propozycji - jeżeli coś z tego wyjdzie, to będziemy myśleć nad resztą. Najpierw daj coś od siebie, później zacznij wymagać...
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: DexPL »

Zrobię tak w wolnej chwili, niestety póki co mam masę nauki, moje studia nie przewidują czasu wolnego w ilosci większej niż 30 minut na dobę ;/
Wytykać sobie nawzajem jest łatwo, ja mam roszczenia, wy najchętniej byście usunęli początkujących z głupimi pytaniami bo wy już to wiecie i dla was to idiotyzm ;)
Każdy na początku jest głupi, nie każdy chce sie czegoś nauczyć, wiec postarajcie sie nie gasić początkujących na każdym kroku to ja też nie bede czuł sie przez was dyskryminowany.
Procz tego chce wprowadzić pare nowych rzeczy, działam, a nie siedzę i mędze, wiec nie gonie innych do roboty za mnie, tylko próbuje nawiązać dialog, chce coś zrobić i szukam pomocy bardziej doświadczonych. Tak jak to dzieje sie zawsze i nie ma tu nic dziwnego ;D
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: rolf »

No to teraz mamy konkrety.
DexPL pisze:Zrobię tak w wolnej chwili, niestety póki co mam masę nauki, moje studia nie przewidują czasu wolnego w ilosci większej niż 30 minut na dobę ;/
Spoko, nikt nigdzie nie napisał, że to musi być zrobione na już. Będziesz miał czas, załóż temat z pytaniami i zobaczymy co się z tego wykluje.

Co do pozostałych kwestii, które poruszyłeś - znalazłeś już dział SUGESTIA/PROPOZYCJA/ORGANIZACJA. Myślę, że to odpowiednie miejsce do dyskusji nad potrzebą wprowadzania nowych działów (np. o tuningu), czy innych zmian na forum.
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Camel access '11 - wycena

Post autor: DexPL »

Wim, właśnie sie tam przenoszę ;)
Temat do zamknięcia xD
Dzieli wszystkim, za wyrozumiałość dla mojej zippo głupoty ;p
ODPOWIEDZ