Problem z knotem

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
senbo
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:10 pm
Bday.: Not specified

Problem z knotem

Post autor: senbo »

Hej wszystkim.
Jestem tu nowy, założyłem konto by się poradzić co do zapalniczki zippo. Mam już jedną od jakiegoś czasu, do tej pory nie było z nią większego problemu (może oprócz dość szybko spalającego się knota). Od niedawna zaczęły się dziwne problemy. Skróciłem knot bo już zdążył się wypalić, po czyszczeniu zapalniczki i przygotowaniu ją do ponownego użytku zaczęło się dziać z nią coś dziwnego. Odpala normalnie, ale po chwili płomień gaśnie, a knot szybko czernieje i zaczyna się żarzyć.
Jeśli chodzi o zapalniczki tego typu jestem dość zielony, ale nie jest to wina małej ilości benzyny.
Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Problem z knotem

Post autor: ZIPPOFAN »

Witam
Jeżeli po chwili płomień gaśnie, a knot szybko czernieje i zaczyna się żarzyć to oznacza, że knot słabo transportuje paliwko. Najprawdopodobniej jest to wina zbyt krótkiego knota lub nieprawidłowego ułożenia go wewnątrz wkładu.
Musisz ją rozebrać i ponownie poskładać ale uwązając jak układasz knot lub go poprostu wymienić.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
senbo
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:10 pm
Bday.: Not specified

Re: Problem z knotem

Post autor: senbo »

Rozumiem. Jaką długość mniej więcej powinien mieć knot? Poza tym jak powinienem go ułożyć w środku żeby dobrze ciągnął paliwo? Do tej pory, korzystając z poradnika na tej stronie układałem go jakby wężykiem (pod i nad każdą bawełną).
DexPL
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 59
Rejestracja: śr lut 18, 2015 7:12 pm
Bday.: Not specified

Re: Problem z knotem

Post autor: DexPL »

Ile razy skracałeś knot? Z tego co pamietam knot powinno sie skracać łącznie o max 2 długości komina. Jeśli skróciłeś go załóżmy trzeci raz, może sie okazać zbyt krótki i jak napisał wcześniej zippofan nie ciągnie wtedy wystarczająco benzyny.
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Problem z knotem

Post autor: Beeker »

Knot kosztuje 6zł. Oryginalny. Hamerykański. W cenach detalicznych w galerii handlowej. Wyrzuć truchło i ciesz się pięknym Zippo flame!


z iPhona 6 natapatalkowane
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
senbo
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 12, 2015 1:10 pm
Bday.: Not specified

Re: Problem z knotem

Post autor: senbo »

Z tego co pamiętam dwa razy skracałem knot, maksymalnie o jakieś 2 cm za każdym. Nie wiem co może być przyczyną, w takim razie posłucham się kolegi wyżej i po prostu go wymienię ;) Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Problem z knotem

Post autor: Beeker »

Skróciłeś dziesięciocentymetrowy knot o 4cm? To się nie dziw. :) Masz go za mało.

Wymień i na przyszłość częściej tankuj. Nie będzie się wypalał na sucho i nie trzeba będzie go skracać.


z iPhona 6 natapatalkowane
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
ODPOWIEDZ