Ubezpieczenie kolekcji

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

Czy ktoś z Was ma jakies doświadczenie odnośnie ubezpieczania kolekcji Zippo?
A może ktoś ma i może się podzielić wiedzą?

Z tego co sie orientowałem wstępnie to sprawa nie jest prosta bo musi być zrobiona wycena. Niestet - nic więcej nie wiem.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
fidusinski
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 800
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:01 pm
Bday.: Not specified
Allegro: fidusinski

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: fidusinski »

Dać się da, ale tak jak wspomniałeś na pewno będzie potrzebna wycena i to może okazać się problemem. Nie wiem czy się to opłaci. Lepiej ubezpieczyć się po prostu od włamania albo zabezpieczyć mieszkanie we własnym zakresie, tj. dobre drzwi, dobre wkładki do kluczy. Bo co do wyceny, to kto Ci ja zrobi ? Chyba nie ma biegłego rzeczoznawcy w zakresie wyceny Zippo ? Zakładam Piotrze że ubezpieczenie od kradzieży masz na myśli, a nie inne zdarzenia ?
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

fidusinski pisze:Zakładam Piotrze że ubezpieczenie od kradzieży masz na myśli
to właściwie też ale w pierwszej kolejności raczej myślałem o ubezpieczeniu od ognia (bo zalanie chyba nie tak straszne).
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SebaK2
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: pt maja 13, 2011 10:44 am
Bday.: A ZIPPO VI
Lokalizacja: Polska

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: SebaK2 »

ZIPPOFAN pisze:
fidusinski pisze:Zakładam Piotrze że ubezpieczenie od kradzieży masz na myśli
to właściwie też ale w pierwszej kolejności raczej myślałem o ubezpieczeniu od ognia (bo zalanie chyba nie tak straszne).
A jak w tej sytuacji wygląda gwarancja? Bo obstawiam że chodzi o starsze modele Zippo
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

SebaK2 pisze:
ZIPPOFAN pisze:
fidusinski pisze:Zakładam Piotrze że ubezpieczenie od kradzieży masz na myśli
to właściwie też ale w pierwszej kolejności raczej myślałem o ubezpieczeniu od ognia (bo zalanie chyba nie tak straszne).
A jak w tej sytuacji wygląda gwarancja? Bo obstawiam że chodzi o starsze modele Zippo
Pozdrawiam
Gwarancja jest na działanie więc jeżeli by się tak przydarzyło, że Zippo spłonie to o ile da się stwierdzić, że to było Zippo wymienią na nową (chyba).
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Egalitar
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 05, 2019 8:31 am
Bday.: ... ZIPPO ...

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: Egalitar »

Jeżeli chodzi o gwarancję z tego co wiem wymiana jest na zwykłą zapalniczkę, nie taką samą jak mieliśmy w kolekcji.



Ubezpieczenie W tej kwestii mogę się wypowiedzieć :)

Tak jak zostało wspomniane ubezpieczyć możemy kolekcję na podstawie wyceny, wycena jest ważna na okres jednego roku polisy. (koszt wyceny to 1-2 zapalniczki więc lepiej kupić nowe)

W kwestii podejścia ubezpieczyciela:
Kolekcja która jest skatalogowana może zostać przyjęta przez towarzystwo do wyceny po szkodzie. Najlepiej znać dokładnie #numer katalogowy.

Podstawa do wyceny
1. Zdjęcia dokumentujące posiadanie zapalniczki jak i zestawienia całej kolekcji
2. Dobrze znać #nr katalogowy

Suma ubezpieczenia dla kolekcji powinna zostać wskazana przez nas na podstawie własnej wiedzy- towarzystwo i tak wyliczy jej wartość swoimi sposobami a nie będziemy płacić co rok za wycenę.

Po szkodzie na podstawie dokumentacji towarzystwo wylicza za ile faktycznie można odtworzyć kolekcję. (allegro, Amazon, strona producenta itp)

*Ubezpieczenie kolekcji dodajemy do ubezpieczenia domu/ mieszkania.
**Ważne jest aby w polisie było jasno zaznaczone że jest to kolekcja w innym przypadku podstawą do wyceny będzie funkcjonalność (czyli zwykle Zippo podobnie jak przy gwarancji)


No to chyba podstawowe informację, jak by były jakieś pytania chętnie odpowiem :)
Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: ZIPPOFAN »

Egalitar pisze:Jeżeli chodzi o gwarancję z tego co wiem wymiana jest na zwykłą zapalniczkę, nie taką samą jak mieliśmy w kolekcji.



Ubezpieczenie W tej kwestii mogę się wypowiedzieć :)

Tak jak zostało wspomniane ubezpieczyć możemy kolekcję na podstawie wyceny, wycena jest ważna na okres jednego roku polisy. (koszt wyceny to 1-2 zapalniczki więc lepiej kupić nowe)

W kwestii podejścia ubezpieczyciela:
Kolekcja która jest skatalogowana może zostać przyjęta przez towarzystwo do wyceny po szkodzie. Najlepiej znać dokładnie #numer katalogowy.

Podstawa do wyceny
1. Zdjęcia dokumentujące posiadanie zapalniczki jak i zestawienia całej kolekcji
2. Dobrze znać #nr katalogowy

Suma ubezpieczenia dla kolekcji powinna zostać wskazana przez nas na podstawie własnej wiedzy- towarzystwo i tak wyliczy jej wartość swoimi sposobami a nie będziemy płacić co rok za wycenę.

Po szkodzie na podstawie dokumentacji towarzystwo wylicza za ile faktycznie można odtworzyć kolekcję. (allegro, Amazon, strona producenta itp)

*Ubezpieczenie kolekcji dodajemy do ubezpieczenia domu/ mieszkania.
**Ważne jest aby w polisie było jasno zaznaczone że jest to kolekcja w innym przypadku podstawą do wyceny będzie funkcjonalność (czyli zwykle Zippo podobnie jak przy gwarancji)


No to chyba podstawowe informację, jak by były jakieś pytania chętnie odpowiem :)
Ciekawe informacje, dzięki serdeczne.
Czyli deklaruję posiadanie kolekcji o wartości X przy ubezpieczaniu mieszkania, tak?
Potem muszę mieć skatalogowaną kolekcję i gdyby coś się stało to ubezpieczyciel wyceni koszt odtworzenia kolekcji wg. swojego widzimisię, dobrze rozumiem?
Polecisz jakąś konkretną ubezpieczalnie? Koszt ubezpieczenia to jakiś procent zadeklarowanej wartości?
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Egalitar
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: wt mar 05, 2019 8:31 am
Bday.: ... ZIPPO ...

Re: Ubezpieczenie kolekcji

Post autor: Egalitar »

Zajmuje się ubezpieczeniami i mam do dyspozycji 18 firm, jednak dla tego rodzaju ubezpieczeń proponowałbym ubezpieczenie w Ergo Hestii ze względu na ich zaangażowanie w ubezpieczenia kolekcji, obrazów etc

Ubezpieczyciel wyceni na podstawie ceny rynkowej jaką znajdzie w sieci.

I tutaj jedna uwaga< jeżeli zapalniczki są stare i nie da się ustalić ich wartości bo np nie ma takich na rynku ani aukcjach w tej sytuacji może być problem z wyceną. (mówiąc wprost ubezpieczyciel może zaniżyć jej wartość i to my będziemy musieli udowodnić podstawę wyceny lub dać zewnętrzną opinie)
Homo sum, humani nihil a me alienum esse puto
ODPOWIEDZ