Konfiguracja sieci domowej

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Konfiguracja sieci domowej

Post autor: Jogi »

Nasze forum to może nie Elektroda, ale już wiele razy w wielu dziedzinach sobie pomogliśmy.

Rzucam na tapetę temat sieci domowej. Potrzebuję w domu sobie coś zmontować, bo obecny router wydaje ostatnie tchnienia.

Urządzenia do podłączenia:
Smart TV
Komp stacjonarny
Drukarka (WiFi) + zwykła przy stacjonarnym kompie
Laptop x 4
Smartfon x 3
Pewnie w przyszłości dostępu do Facebooka będzie wymagała też pralka, lodówka i piekarnik, więc mam to na uwadze.

Internet dostarczany po sieci telefonicznej ADSL od Multimedia Polska, wkrótce podobno mają modernizować infrastrukturę do światłowodowej. "Telewizję" oglądamy raczej w formie VOD i ze stron "tematycznych" typu kinoman.tv czy weeb.tv.

Do pokrycia sygnałem WiFi jest trzy piętra w domu jednorodzinnym. Router zlokalizowany centralnie na środkowej kondygnacji. Sieć dla gości nie jest konieczna.

Polecicie coś?
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Konfiguracja sieci domowej

Post autor: djarab »

Przede wszystkim to 2 dobre routery, bo z praktyki wiem, że 1 na 3 kondygnacje, to za mało.
Jeśli wciągną Ci światło, to dostaniesz tandetny chiński router, który rozsiewa zasięg w promieniu trzech metrów, więc zwykłe routery i tak się przydają po jednym na piętro.
Wtedy w całym domu będziesz miał silny i stabilny sygnał (opcja szczególnie przydatna, gdy chodzimy z fonem, czy tabletem w ręce po całej hacjendzie).
Hanys Przodowy
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Konfiguracja sieci domowej

Post autor: Jogi »

W takim razie na tę chwilę przyjmijmy, że potrzebuję stabilnie mieć na jednej kondygnacji. Pozostałe piętra to kwestia rozwojowa póki co.
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Konfiguracja sieci domowej

Post autor: lawcu »

Ja używam Cisco Linksys X3500.
Mam pełny zasięg na ponad 3 kondygnacjach. Podłączone 2 TV Smart, 4 laptopy, drukarka sie sieciowa wpięta w router, dysk twardy jako domowy magazyn,4 smartfony, 3 tablety i 3 kamery i dwa komputery stacjonarne podłączone po kabelku. Ustawiony QoS na transmiję video na TV. Wydziliłem też skromne łącze dla gości aby nie buszowali mi mojej sieci.


Wysłane z iPad-a
ODPOWIEDZ