Jak to jest z replikami 1941?

Seraphim

Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: Seraphim »

Chcę zakupić sobie replikę 1941 i mam pewne wątpliwości co do wykończenia takowej. W katalogu zippo 2011 są m.in.:
-black ice z24096
-black ice logo z24485
Po internecie krążą repliki "black chrome" tak jak tutaj:
http://cgi.ebay.pl/ZIPPO-Raritat-1941-R ... 106wt_1140" onclick="window.open(this.href);return false;
lub
http://www.efco.pl/go/_info/?id=2322" onclick="window.open(this.href);return false;
I teraz mi się już chrzani, bo w ostatnim linku numer katalogowy jest jak black ice. Więc istnieje replika black chrome? Chciałbym właśnie taką zakupić, ciemny chrom, ale nie wiem czy to nie synonim słowa black ice, która nie podoba mnie się.
Jeśli jest taka zippo prosiłbym jakiś kontakt, bym mógł taką zakupić i byłby to pewnik, że to nie black ice, tylko black chrome.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: djarab »

Na moje oko to jest powierzchnia Brushed Black Ice.
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: lawcu »

W przypadku tego modelu nazwa Black Ice i Black Chrom to raczej to samo.
Na stronie http://www.zippo.com" onclick="window.open(this.href);return false; jest użyta jedna i druga nazwa okreslająca tą (tę) replikę.
VipoV

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: VipoV »

To jest to samo (no jestem prawie pewien). Jest wersja Brushed Chrome (ew. z logo) i wersja Black Ice (też ew. z logo). Poza tym jest jeszcze wiele powierzchni na tych replikach, ale Black Ice i Black Chrome to chyba to samo tylko po prostu inna nazwa. Ja mam Replikę 1941 Black Ice Logo i jest naprawdę świetna :hyhy: .
A tak z ciekawości- czemu podoba Ci się Black Chrome, a Black Ice już nie skoro wyglądają tak samo?
Seraphim

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: Seraphim »

Widziałem tylko samego Black Ice-a na gładkim podkładzie i nie w replice, czyli czyste lustro, a tego bym nie chciał. Black Chrome-a replike widziałem na zdjęciach i gdzie nie widać refleksów, a jedynie szczotkowaną powiechrznie, stąd to pytanie. Ale skoro Ice w replice położony jest na szczotkowaną powierzchnie to może ratuje to sytuacje. A jak z rysami na tejże zapalniczce i tłustymi paluchami?
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: djarab »

Powierzchnia Black Ice (lustro) jest na bokach, natomiast tył i przód to brushed (szczotkowany)
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: lawcu »

Seraphim pisze:A jak z rysami na tejże zapalniczce i tłustymi paluchami?
Na każdej błyszczącej powierzchni ślady pojawią się szybko i jest trudniejsza w utrzymaniu.
A podkład Black Ice i Ebony są wyjątkowe, każde dotknięcie palcami jest widoczne.
VipoV

Re: Jak to jest z replikami 1941?

Post autor: VipoV »

lawcu pisze:A podkład Black Ice i Ebony są wyjątkowe, każde dotknięcie palcami jest widoczne.
Dokładnie jak pisze Lawcu. Na mojej replice 1941 Black Ice używce widać każdy ślad palców zarówno na bokach gdzie jest HP black ice jak i na awersie i rewersie gdzie jest brushed black ice.
Moim zdaniem jednak w 100% rekompensuje to własnie powierzchnia Black Ice, która jest naprawdę ładna, a do tego jeszcze kształt repliki 1941- miód, mój ulubiony kształt Zippo :ok:
ODPOWIEDZ