Z motywem GoT - czy oryginalna?

Miejsce na zadawanie pytań odnośnie oryginalności
Regulamin forum
1. Wszelkie pytania o oryginalność zapalniczek prosimy zadawać w tym temacie
2. Nie piszemy w treści wiadomości zdań typu: Jak w temacie...
3. Aby uzyskać szybką i prawidłową odpowiedź do swojego postu należy załączyć zdjęcie spodu obudowy oraz wkładu, lub link do ogłoszenia/aukcji.
3. Niestosowanie się do niniejszego regulaminu skutkuje kasowaniem ogłoszenia bez ostrzeżenia.
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

Dzień dobry,
proszę o pomoc z oceną oryginalności: http://allegro.pl/show_item.php?item=67 ... d00be2ff62" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Beeker »

Z tego jednego zdjęcia nie da się tego rozstrzygnąć, ale zwraca uwagę tytuł i opis aukcji - w żadnym z nich nawet nie jest wymienione słowo "zippo".



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

Zdjęć jest więcej, z tym że nie zawsze na telefonie ta galeria jest tak dobrze widoczna - najlepiej jak wkleję link do tej galerii z pozostałymi zdjęciami: http://allegro.pl/showitem/description/6761114887.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Beeker »

Faktycznie. :wstyd:
Spód zapalniczki i ten kawałek wkładu nie wygląda źle ... ale czy ten serial nie jest "trochę" młodszy niż luty 1999? Taka data produkcji tej zapalniczki wynika z oznaczeń na spodzie.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: rolf »

Tak, serial jest młodszy, ale są jeszcze książki, na bazie których serial powstał. Jednak z tą Zippo tematy jest dość śliski. Font napisu Game of Thrones odpowiada temu z serialu, którego pierwszy sezon wyemitowano w 2011 roku. Zapalniczka, jak już zauważył kolega Beeker jest datowana na 1999. Co więcej, saga nosi tytuł Pieśń Lodu i Ognia, a Gra o Tron to tylko jedna z jej części, więc skoro ktoś by chciał nawiązać do książek, to było by Pieśń Lodu i Ognia. Reasumując, jeżeli Zippo jest oryginalna, to ktoś zrobił na niej grawer później...

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

Serdecznie dziękuję za cenne uwagi, ostatecznie zdecydowałam się na nieco inną zapalniczkę, od innego sprzedającego, ale też związaną z serialem.

Pozdrawiam :)
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

Witam ponownie,
jeszcze raz proszę o pomoc - po uprzednim otrzymaniu zdjęć realnych, zapłaciłam i dzisiaj otrzymałam zapalniczkę od sprzedającego (nie tą którą zamieszczałam w pierwszym poście), a konkretnie: http://allegro.pl/zippo-zapalniczka-gra ... MWVmNTg%3D" onclick="window.open(this.href);return false;


Niestety mam obiekcje, co opisałam w mailu do sprzedającego (cytat):
"- pierwsza, ewidentna rzecz: zapalniczka nie jest nowa tak jak o tym informował opis aukcji - z zewnątrz widoczne są drobne ryski, wewnątrz pokrywy nadpalenia i sadza, porysowany wkład
- druga rzecz to budząca moją wątpliwość oryginalność, a konkretnie: we wkładzie występuje literówka, zamiast "Bradford" jest napisane "Bradiord", uważam, że taka pomyłka nie mogłaby mieć miejsca produkcji w Stanach Zjednoczonych"


W odpowiedzi otrzymałam:
"Witam.

Zapalniczka jest nowa i oryginalna. Zippo sprzedaję od 8 lat i absolutnie żaden klient nie miał obiekcji co do oryginalności towaru. Zapalniczki zippo to nie produkt wymuskany, gładki, chyba że najtańsze modele w plastikowej obudowie. Zippo były produkowane pierwotnie dla wojska amerykańskiego i niektóre modele są stylizowane na stare więc nie ma mowy aby produkt był używany. Oczywiście ma Pani prawo do zwrotu towaru w przeciągu 14 dni od jego otrzymania i to bez podawania przyczyny. Proszę o odesłanie zapalniczki na mój adres za potwierdzeniem. Po otrzymaniu zapalniczki otrzyma Pani zwrot należności."

I teraz moje PYTANIE: czy to sprzedający ma rację w swojej odpowiedzi, a ja się poprostu czepiam, czy rzeczywiście nowa zapalniczka nie powinna mieć od środka sadzy i jakby małych nadpaleń, a jeśli chodzi o oryginalność czy jest możliwe, że producentowi amerykańskiemu zdarzyłaby się literówka na wkładzie? Oprócz wspomnianego błędu, podpierając się wszelkimi poradnikami nie wyłapałam innej cechy, która wzbudzała by moją wątpliwość

Serdecznie dziękuję za pomoc :)

EDIT: Jeszcze jeśli chodzi o same informacje: data na spodzie jest oznaczona jako F 15, czyli jak dobrze rozumiem data produkcji to 2015, czyli czas w którym serial był już na antenie
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: ZIPPOFAN »

Puppi pisze:Niestety mam obiekcje, co opisałam w mailu do sprzedającego (cytat):
"- pierwsza, ewidentna rzecz: zapalniczka nie jest nowa tak jak o tym informował opis aukcji - z zewnątrz widoczne są drobne ryski, wewnątrz pokrywy nadpalenia i sadza, porysowany wkład
- druga rzecz to budząca moją wątpliwość oryginalność, a konkretnie: we wkładzie występuje literówka, zamiast "Bradford" jest napisane "Bradiord", uważam, że taka pomyłka nie mogłaby mieć miejsca produkcji w Stanach Zjednoczonych"
Nadpalenia i sadza nie mają prawa występować w nowej zapalniczce Zippo, ryski to jeszcze sprawa do dyskusji ale nie ewidentne ślady odpalania.

Literówka natomiast to już bardzo niepokojący element choć literka "f" źle odbita moze przypominać "i". Wystarczy, że jakiś opiłek metalu osiadł na chwilkę na prasie i poprzeczka literki "f" się nie wbiła.

Tak czy inaczej - poprosimy o zdjęcia.
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

Jasne, powinnam od razu załączyć zdjęcia:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Puppi
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 04, 2017 1:19 pm
Bday.: K ZIPPO V

Re: Z motywem GoT - czy oryginalna?

Post autor: Puppi »

cd.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ