Regeneracja Zippo

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Jim_Stark
Jednopostowiec
Jednopostowiec
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 26, 2018 7:05 pm
Bday.: E ZIPPO XV

Regeneracja Zippo

Post autor: Jim_Stark »

Witajcie,

mam takie pytanie dotyczące potencjalnej regeneracji zapalniczek z rodowodem jak w moim profilu - czyli już parę latek mają ;)

W czym jest generalnie problem ?

Pierwsza zapaliczka:

Ogólnie zapalniczka jest mocno przybrudzona (chodzi o wkład) i m.in. podczas zapalania pozostaje ślad na kciuku - ogólnie takie tam pierdoły ale można by się tego pozbyć.

Odrębną kwestią jest fakt, że płomień łatwo gaśnie - przy mocniejszym dmuchnięciu potrafi zniknąć dokumentnie - zakładam, że to może kwestia starego knota ?
Dodatkowo mam wrażenie, że benzyna bardzo szybko wysycha - czy może to być kwestia watki ? W sensie, że stara bo od nowości nie była wymieniana.

I może na koniec, ale to już naprawdę drobiazg - odrobinkę za dużo luzu na boki jest w górnej części osłonki.

Druga zapalniczka:

Jak wyżej z jednym większym mankamentem tj. górny element osłonki nie do końca schodzi się z dolnym przy zamykaniu - dodatkowo nie ma charakterystycznego dźwięku.

Rozumiem, że w przypadku tej drugiej jedynym rozwiązaniem jest odesłanie do kliniki ?

Z góry dziękuję za każde wsparcie - ja jestem zupełnym laikiem stąd nie mam zupełnie pojęcia jak podejść do tematu...

Pozdrowienia,
ODPOWIEDZ