Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Jeśli coś Ci się zepsuło, lub jest sprawne inaczej, to pisz tutaj o poradę
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Jogi »

PORADNIK - Gwarancja, przeczytaj zanim zapytasz.
Autor: ZIPPOFAN

Zapalniczka Zippo jest objęta dożywotnią gwarancją na działanie. Oznacza to, że jeżeli Zippo przestanie działać, będzie za darmo doprowadzona do stanu używalności.
Gwarancja nie obejmuje wyglądu zewnętrznego - wytarcia czy wgniecenia na obudowie nie będą naprawione w ramach gwarancji.
Aby skorzystać z gwarancji nie jest potrzebny paragon ani druk gwarancyjny, wystarczy, aby zippo była oryginalna.

Wszelkie naprawy związane z działaniem wkładu zapalniczki były niegdyś naprawiane przez polskiego dystrybutora Zippo – firmę Batek. Obecnie firma nie jest już przedstawicielem Zippo na Polskę i nie ma już możliwości załatwienia sprawy w kraju - zapalniczkę należy wysłać do kliniki.

Jeżeli uszkodzeniu ulegnie obudowa zapalniczki naprawa będzie wykonana bezpłatnie w jednej z europejskich klinik napraw zippo. Dotyczy to głównie wymiany zawiasu/ mocowania klapki zamykającej Zippo. W takim przypadku należy wysłać zapalniczkę do: Zippo European Repair Clinic
Groendahlscher Weg 87
D-46446 Emmerich am Rhein
załączając swoje dokładne dane obejmujące:
* Adres zwrotny - absolutnie najważniejsza sprawa, najlepiej napisany na komputerze, aby uniknąć nieścisłości.
* Adres e-mail - otrzymamy wtedy wiadomość z potwierdzeniem, że zapalniczka dotarła do serwisu wraz z numerem naprawy, który załączamy do wszelkie ewentualnych pytań odnośnie naszej zapalniczki oraz nasz własny adres w ramach potwierdzenia, że prawidłowo go odczytali.
* Numer telefonu - serwisant Zippo raczej do nas nie zadzwoni, jednak numer znajdzie się później na przesyłce zwrotnej, aby kurier mógł się z nami skontaktować.

DJMICHAS i INFERNO - dziękuję za pomoc !!!

Obrazek
_________________
Najczęściej zadawane pytania:
_________________
Thomas:
A czy gwarancję mi szlag trafi jak użyję nieoryginalnego paliwa
Biza:
Nie.

_________________
teddy_malone
Witam, czy przesyłka zwrotna jest na koszt serwisu czy muszę zrobić przelew ewentualnie włożyć pieniądze do koperty? i czy muszę napisać na czym polega problem? pozdrawiam

ZIPPOFAN:
Tak, koszt przesyłki zwrotnej jest po stronie serwisu.

teddy_malone:
Czy muszę napisać na czym polega problem?
Jeżeli uszkodzenie jest widoczne to sami się domyślą.


_________________
dziunks:
Mam takie pytanie moja zapalniczka uległa zniszczeniu wypadł z niej bolec mocujący zawias i jeden z 5 zawiasków jest urwany zastąpiłem tego bolczyka kawałkiem druta i śmiga mi już na tym ponad 2 lata czy jeśli bym wysłał to na gwarancje naprawili by to za darmo?

akm79:
Tak naprawią w ramach gwarancji. :)
Oczywiście musi być spełniony podstawowy warunek , musi być oryginalna.
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: viciu »

Jogi pisze:(022)761-33-44
Od roku zero w kierunkowych nie występuje...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Albercik

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Albercik »

Dostałem wczoraj zapalniczkę Zippo przy zakupie papierosów Camel'a (mam nadzieję, że zapalniczka to oryginał)
Mam następujący problem: podczas otwierania zapalniczki cały wkład wysuwa się troszkę do góry. Wystarczy że zamknę i otworzę 5 razy i nagle zapalniczka nie chce się zamknąć bo zatrzymuje się na kamieniu. Musze cały wkład wcisnąć do środka a później przy kolejnym otwieraniu/zamykaniu historia się powtarza. W czym może być problem? Z krzywką która podczas zamykania trochę unosi cały wkład? Co mam zrobić z czymś takim?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: viciu »

Dokręć śrubkę we wkładzie, jak zadziała- to dobrze.
Jak nie zadziała, to lekko klapcążkami czy inkszym kombinerkiem rozegnij na boki w kierunku do zewnątrz spód wkładu. LEKKO.
Jak zadziała- to dobrze.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
VipoV

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: VipoV »

By chciał ktoś aktualny nr do Batku? No to wklejam: 224-239-056. Prosić o przełączenie do Pana serwisanta :)
Albercik

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Albercik »

Chodzi mi dokładnie o coś takiego bo mój opis mógł być mylny:
http://noxiss.wrzuta.pl/film/2szRhrwLA2i/zippo_problem" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy w tym wypadku mam spróbować lekko... rozgiąć spód wkładu tak? (Dokręcanie śrubki nic nie dało.)
Awatar użytkownika
Gaweł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 6:19 am
Bday.: Not specified
Lokalizacja: ToRuń!
Kontakt:

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Gaweł »

Albercik fajnie, że dostałeś zippo, przy zakupie Cameli.
Mi ostatnio dali do dwóch paczek zapalniczkę Camela, ale nie zippo.
Natomiast wiem, o jaką Ci chodzi.
Rozgięcie wkładu to jest słuszna koncepcja.


A z innej beczki: to co jest na filmiku pokazanym przez Ciebie, to nie jest zippo!
Obrazek
Albercik

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Albercik »

Przy 2 paczkach też bym dostał zapalniczkę z logiem Cameli ale przy 5 dostałem nie jakąś tam zapalniczkę tylko właśnie Zippo i też z logiem:] Niech żyją Juwenalia :]

Co do filmu to miał przedstawić przede wszystkim podobny problem a nie sprzęt.
Mam nadzieję, że takie rozgięcie pomoże.
Awatar użytkownika
Gaweł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 6:19 am
Bday.: Not specified
Lokalizacja: ToRuń!
Kontakt:

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: Gaweł »

Pomoże.
Tylko postępować DELIKATNIE trzeba.
:)
Obrazek
7th_son

Re: Poradnik: Naprawa Zippo, przeczytaj zanim napiszesz.

Post autor: 7th_son »

Mam problem z moją Zippo, knot był przepalony, to postanowiłem go podciąć. Po podcięciu i złożeniu zapalniczki znowu do "kupy" przestała iskrzyć! Przed podcięciem knota zapalniczka iskrzyła obficie bez najmniejszego problemu, teraz nie chce w ogóle.
ODPOWIEDZ