Teraz jest 20 paź 2018, o 02:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 wrz 2018, o 21:29 
Jednopostowiec
Jednopostowiec

Data ur.: B ZIPPO XV
Witajcie,

mam takie pytanie dotyczące potencjalnej regeneracji zapalniczek z rodowodem jak w moim profilu - czyli już parę latek mają ;)

W czym jest generalnie problem ?

Pierwsza zapaliczka:

Ogólnie zapalniczka jest mocno przybrudzona (chodzi o wkład) i m.in. podczas zapalania pozostaje ślad na kciuku - ogólnie takie tam pierdoły ale można by się tego pozbyć.

Odrębną kwestią jest fakt, że płomień łatwo gaśnie - przy mocniejszym dmuchnięciu potrafi zniknąć dokumentnie - zakładam, że to może kwestia starego knota ?
Dodatkowo mam wrażenie, że benzyna bardzo szybko wysycha - czy może to być kwestia watki ? W sensie, że stara bo od nowości nie była wymieniana.

I może na koniec, ale to już naprawdę drobiazg - odrobinkę za dużo luzu na boki jest w górnej części osłonki.

Druga zapalniczka:

Jak wyżej z jednym większym mankamentem tj. górny element osłonki nie do końca schodzi się z dolnym przy zamykaniu - dodatkowo nie ma charakterystycznego dźwięku.

Rozumiem, że w przypadku tej drugiej jedynym rozwiązaniem jest odesłanie do kliniki ?

Z góry dziękuję za każde wsparcie - ja jestem zupełnym laikiem stąd nie mam zupełnie pojęcia jak podejść do tematu...

Pozdrowienia,

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]