Pomoc w naprawie. Zniszczona Zippo

Miejsce do prezentowania ZIPPO w Waszych/Naszych kolekcjach
Regulamin forum
W dziale tym prezentujemy swoje kolekcje.
Jeśli chcesz utworzyć temat gdzie będziesz prezentował swoją kolekcję to nadaj mu tytuł taki jaki jest Twój nick.
cstao123
Jednopostowiec
Jednopostowiec
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 17, 2021 10:25 pm
Bday.: ... ZIPPO ...
Allegro: Wojciech
E-bay: Wojciech

Pomoc w naprawie. Zniszczona Zippo

Post autor: cstao123 »

Witam wszystkich, dostałem od ojca zapalniczke zippo Jim beam, po opisie wyszukałem ze prawdopodobnie
1998 rok produkcji. Chciałbym ją odrestaurować lub chociaż wymienić wklad jeśli nie da się naprawic z zewnątrz napisu, jest originalna.

Nie wiem jak się za to zabrać, i potrzebowałbym porady co robić, jak na gwarancje się da to gdzie wysłać. Pytam bo wszędzie są adresy z przed dobrych paru lat. Chciałbym znać aktualne dane.

Z góry dziękuję :ok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Aqua
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 50
Rejestracja: pt maja 13, 2011 10:55 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc w naprawie. Zniszczona Zippo

Post autor: Aqua »

Cześć Wojtek. o/

Przykro mi być tym, który niesie złe wieści ale gwarancja nie obejmuje uszkodzeń kosmetycznych.
Zarówno obudowa jak i wkład wyglądają na sprawne.
Na pierwszy rzut oka brakuje Ci dwóch elementów do kompletu:
- filcowej "zaślepki" umieszczanej pod watą, która ma za zadanie trochę uszczelnić benzynę aby zapalniczka działała znacznie dłużej po każdym napełnieniu oraz aby zmniejszyć ryzyko, że waha wycieknie Ci w kieszeni (odparzenia to bolesna sprawa, jeśli się szybko nie zorientujesz).
- śrubki (oraz zapewne sprężynki) wkręcanej w tą rurkę od spodu, aby podtrzymywała kamień - dziwna sprawa, bo na zdjęciu widać, że kamień (chyba) siedzi pod krzesiwem. Ktoś kawałkiem waty go zablokował?

Co do renowacji malowania? eh, słabo to widzę. Znacznie taniej będzie kupić drugą taką samą niż zatrudniać kogoś, kto Ci to profesjonalnie odmaluje. Na wykonanie w tej samej technologii, w której był oryginał raczej bym nie liczył.

N.
Awatar użytkownika
ZIPPOFAN
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 717
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:37 am
Bday.: Not specified

Re: Pomoc w naprawie. Zniszczona Zippo

Post autor: ZIPPOFAN »

Aqua pisze:Znacznie taniej będzie kupić drugą taką samą niż zatrudniać kogoś, kto Ci to profesjonalnie odmaluje.
Popieram, tym bardziej, że model jest dostępny:
https://www.ebay.com/itm/333800641291" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam
PIOTR
http://zippokolekcja.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ