Wysyłka Zippo z GB

Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Wysyłka Zippo z GB

Post autor: Beeker »

Kiedyś miałem sytuację, że przesyłka szła na tyle długo że sprzedający z Wysp oddał mi pieniądze i poprosił o zapłatę gdyby przypadkiem zapalniczki do mnie dotarły. No i dotarły. Po około 8 tygodniach. Oczywiście powodem opóźnienia była decyzja Royal Mail że ze względów bezpieczeństwa, nowa i pusta zapalniczka nie może latać samolotem.

Dziś natknąłem się na fajny opis na jednej z brytyjskich aukcji na ebay, który pozwolę sobie zacytować:
Brytol Ebayer pisze:Due to a few irresponsible people shipping butane lighters and lighter fluid via post , postal authorities worldwide now have many restrictions on lighters being shipped in the postal system .

We believe that we comply with all restriction requirements brought in with the January rule change , however many of our Zippo shipments are being opened and checked by Royal Mail .

This is what happens to your Zippo when I post it :

1 . Taken by road to the Heathrow International Mail centre .

2 . The packet is checked for dangerous/restricted goods .

3 . Royal Mail considers the packet contains dangerous goods because it is marked in accordance with the rules ……. Zippo Lighter .

4 . Royal Mail send the packet to Belfast by road and sea for investigation .

5 . Royal Mail opens the packet and finds a Zippo Lighter that is new , empty and never filled .

6 . Royal Mail badly reseals the packet and either

A . Sends it back to Heathrow for eventual delivery to the buyer .

B . Sends it back to me for re-packing and resending to the buyer , and repeat steps 1 – 6 .
Nic tylko kupować. Zwłaszcza na prezent urodzinowy lub świąteczny.

P.S. Właśnie zauważyłem, że ten opis jest na aukcji tego samego sprzedawcy, którego wspomniałem na wstępie. Świat zippo jest mały.
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Wysyłka Zippo z GB

Post autor: djarab »

Dobrze, ze z Wiatrakowni do UK dochodzi bez problemu w 3 dni.
Hanys Przodowy
maaks
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 178
Rejestracja: wt lis 27, 2012 8:28 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Wysyłka Zippo z GB

Post autor: maaks »

W regulaminie royal mail jest wyraźnie napisane:

Nowe i nieużywane puste zapalniczki mogą być wysyłane w oryginalnych zamkniętych opakowaniach detalicznych. Nazwa nadawcy i zwrot adres musi być wyraźnie widoczne na opakowaniu zewnętrznym.

Ja zawsze na odwrocie koperty piszę że w środku jest nowa, pusta zapalniczka, brak benzyny lub gazu. Produkt niepalny.
Proście o to sprzedawcę wtedy przesyłka idzie 5 dni roboczych :)
AEROGRAFIA http://maaks.pl/
maaks
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 178
Rejestracja: wt lis 27, 2012 8:28 pm
Bday.: Not specified
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Wysyłka Zippo z GB

Post autor: maaks »

Chciałem tylko dodać że to co wyżej napisałem nie zawsze działa i chyba trzeba rysować na kopercie co jest w środku. Ale nie ma co się dziwić przecież angol to ograniczony człowiek :znudzony:
AEROGRAFIA http://maaks.pl/
ODPOWIEDZ