Forumowa 2016

taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Forumowa 2016

Post autor: taxus »

viciu pisze:Dla mnie cena zaporowa. I nie chodzi o to, że się nie uzbiera przez pół roku - tegoroczna kosztowała połowę tego i zamówień było czterdzieści kilka. Więc jak będzie dwa razy tyle - może dwadzieścia zapalniczek będzie...
Viciu!
To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność: to zwykła zapalniczka nie wytworzona całkowicie w Bradford. Co innego Jubileuszowa, wykonana w Bradford, Sterling Silver, armor, piękne pudełko...Taka zapalniczka musi nabierać wartości. Jeden z naszych Kolegów wyliczył, że taka zapalniczka to koszt powyżej 500 zł.Optymista! Według moich wyliczeń to co najmniej 1000 - 1200 zł. Czy taką kwotę można uzbierać? Można! Wysokość mojej emerytury nie rzuca na kolana, dlatego zwykłej forumowej nie kupię ale atrakcyjną Jubileuszową już tak. Jak nie odłożę to w ostateczności zatrudnię się w charakterze ciecia na budowie /10 zł za godzinę, w Warszawie/. Parę dni temu spacerowałem ulicą Francuską i natrafiłem na ogłoszenia w knajpkach i kawiarniach - pracownika przyjmę.To też może być szansa. Młodsi Koledzy niż ja, mają większe możliwości dodatkowego, lepszego zarobku. Nie wystarczy narzekać, że świat jest podły a rząd nieudolny tylko brać się do roboty z odrobiną determinacji.
Ostatnio zmieniony śr cze 24, 2015 12:31 pm przez taxus, łącznie zmieniany 1 raz.
areks
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 600
Rejestracja: pt maja 13, 2011 6:40 am
Bday.: // ZIPPO //
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa 2016

Post autor: areks »

Myślę, że poniżej 500,- w ogóle nie ma co myśleć o tym projekcie. Ta kwota to absolutne minimum.
Życie jest zbyt krótkie, żeby bezpiecznie usuwać zewnętrzną pamięć USB :)
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Forumowa 2016

Post autor: viciu »

Taxus, a ja Ci mówię, że przy takiej cenie nie pomoże atrakcyjność. Ferrari jest zajebiste, Maybachy też - a ludzie jakoś dziwnym trafem jeżdżą Škodami...

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Forumowa 2016

Post autor: taxus »

viciu pisze:Taxus, a ja Ci mówię, że przy takiej cenie nie pomoże atrakcyjność. Ferrari jest zajebiste, Maybachy też - a ludzie jakoś dziwnym trafem jeżdżą Škodami...

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.
Viciu!
Biorąc pod uwagę średnią pensję w tym kraju, na Ferrari czy Maybacha musiałbym pracować przez ładnych parę lat swojego życia, nic przy tym nie jedząc i nie pijąc /zwłaszcza/. A na zapalniczkę za 1200 zł ?
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Forumowa 2016

Post autor: djarab »

taxus pisze:To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność
To co dla Ciebie jest malo atrakcyjne, dla kogos innego moze byc bardzo atrakcyjne, wiec to nie zaleznosc. Poza tym, mam w kolekcji forumowe, ktore moim zdaniem sa duzo mniej atrakcyjne, niz tegoroczna, a kupilo je duzo wiecej osob.
Teraz pytanie, czy Ty przedstawisz chociaz jeden atrakcyjny projekt Forumowej 2016?

BTW. ja na te chwile nie mam w glowie ani jednego pomyslu :/
Hanys Przodowy
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Forumowa 2016

Post autor: taxus »

djarab pisze:
taxus pisze:To nie cena zadecydowała o małym zainteresowaniu tegorocznej forumowej tylko jej niska atrakcyjność
To co dla Ciebie jest malo atrakcyjne, dla kogos innego moze byc bardzo atrakcyjne, wiec to nie zaleznosc. Poza tym, mam w kolekcji forumowe, ktore moim zdaniem sa duzo mniej atrakcyjne, niz tegoroczna, a kupilo je duzo wiecej osob.
Teraz pytanie, czy Ty przedstawisz chociaz jeden atrakcyjny projekt Forumowej 2016?

BTW. ja na te chwile nie mam w glowie ani jednego pomyslu :/
Nie jest możliwe, żeby zapalniczka była atrakcyjna dla wszystkich. Wystarczy jednak, że będzie podobała się większości.
Nie przedstawię ani jednego gotowego projektu, zwłaszcza atrakcyjnego dla większości, bo nie jestem grafikiem. Nie zajmuję się tym na czym się nie znam - bo to zadanie dla profesjonalistów.
Gdybym miał projektować zapalniczkę dla siebie to powiedziałbym grafikowi tak:kolumna rzymska, lub jej fragment, na kolumnie rzymska tarcza, na tarczy X. Kwestię rozmieszczenia stosownego napisu i adresu forum /antykwa/ oraz płomyczka pozostawiłbym grafikowi.Grafik musiałby zaproponować ewentualną kolorystykę i metodę wykonania /nadruk, wypełniony grawer czy coś podobnego/. To Tyle w odpowiedzi na Twoje pytanie. :)
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Forumowa 2016

Post autor: Jamszoł »

już 500 zł to dla mnie 3 razy za drogo a tu mowa o 1000 czy 1200
Dla mnie to taki sam astronom jak ten Majbach czy Ferrari
I to nie tylko kwestia moich zarobków
Pracuje sam na 3 osoby i mam nieco inne priorytety co do wydawania kasy
Źle napisałem - musze mieć inne
1200 zł to więcej niż połowa mojej pensji - ja odpadam
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Forumowa 2016

Post autor: Enzo »

taxus pisze:Biorąc pod uwagę średnią pensję w tym kraju, na Ferrari czy Maybacha musiałbym pracować przez ładnych parę lat swojego życia, nic przy tym nie jedząc i nie pijąc /zwłaszcza/. A na zapalniczkę za 1200 zł ?
Jamszoł pisze:1200 zł to więcej niż połowa mojej pensji - ja odpadam

Może taxus Ci zasponsoruje (z tego co czytam) ... :hyhy:
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Awatar użytkownika
Bogio
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 13, 2013 3:08 pm
Bday.: //// ZIPPO ///
Lokalizacja: Katowice

Re: Forumowa 2016

Post autor: Bogio »

taxus pisze:Gdybym miał projektować zapalniczkę dla siebie to powiedziałbym grafikowi tak:kolumna rzymska, lub jej fragment, na kolumnie rzymska tarcza, na tarczy X. Kwestię rozmieszczenia stosownego napisu i adresu forum /antykwa/ oraz płomyczka pozostawiłbym grafikowi.Grafik musiałby zaproponować ewentualną kolorystykę i metodę wykonania /nadruk, wypełniony grawer czy coś
Czyli dla ZCI jak znalazł?
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: Forumowa 2016

Post autor: Jogi »

:offtopic:

taxus, ile masz Forumowych i jak długo jesteś na forum, że ta dziesiąta jest dla Ciebie tak wyjątkowa? Bo akurat tych, co tworzą tę społeczność od 2006 to zostało naprawdę wąskie grono. Nie musisz odpowiadać na to pytanie.

Dodatkowo odsyłam do postu Gaca KLIK i jeszcze raz proszę, zastanów się.

Proponuję zakończyć jałową dyskusję i rozpocząć fazę projektową - z tym, że w tym roku praktycznie nic nas nie limituje - podkład i technika dowolna, ale jednocześnie to powoduje, że autor w tym roku musi jasno i na wstępie określić technikę wykonania i podkład. Po wyborze projektu Bradford pewnie będzie w stanie przedstawić ofertę cenową, i będzie można negocjować lub poszukać innego wykonawcy.

W weekend założę tematy o projektach i do dyskusji. Chyba, że mnie ktoś ubiegnie, to tylko podkleję.
ODPOWIEDZ