Forumowa 2016

Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Forumowa 2016

Post autor: rolf »

Pewnie niektórym wyda się, że strasznie wcześnie ruszamy z tematem forumowej 2016. Pamiętajcie jednak, że w przyszłym roku świętujemy 10 lat (!) naszego Forum i musimy to jakoś uczcić, najlepiej piękną i niepowtarzalną Zippo :)
Na Majówce Oppiz zaproponował bardzo ciekawe rozwiązanie, które zyskało sporą aprobatę - Forumowe 2016 robimy w Bradford!

Oczywiście, na razie jest to tylko propozycja - mamy bardzo dużo czasu - możemy teraz na spokojnie przedyskutować wszystkie za i przeciw, zgłaszać wszelkie propozycje i sugestie. Możemy pomyśleć nad projektem i formą - to musi być coś ekstra - może powinniśmy "zatrudnić" jakiegoś profesjonalistę, który zrobi piękny projekt uwzględniając wszystkie nasze założenia? Wszystkie sugestie będą bardzo mile widziane, dlatego zapraszamy do dyskusji.

Zbyszku, czy możesz wszystkim ładnie umotywować Twój pomysł? Na Majówce przekonałeś sporo osób - czy mogę Cię teraz poprosić o napisanie kilku słów? :)
Awatar użytkownika
Maculey
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 13, 2011 8:45 am
Bday.: \\\ ZIPPO \\

Re: Forumowa 2016

Post autor: Maculey »

rolf pisze:najlepiej piękną i niepowtarzalną Zippo
na sterling silver :hyhy:
Awatar użytkownika
niejakub
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:53 am
Bday.: \\\ ZIPPO \\\
Allegro: kuba_schuster
Lokalizacja: Sandnes NO

Re: Forumowa 2016

Post autor: niejakub »

:ok:
Byle do weekendu :)
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: Forumowa 2016

Post autor: oppiz »

Rafał właściwie wszystko napisał... pomysł przyszedł po tym jak dostałem pierwszą, wykonaną w Bradford, reklamówkę (patrz zdjęcie). Vlad (właściciel Lighter Restoration) informował mnie na bieżąco o postępach, więc śledziłem jej drogę od pomysłu do otrzymania przesyłki... kilka miesięcy... z drugą poszło szybciej. Przy pierwszej w Bradford mieli zastrzeżenia do płomienia w logo i za obopólną zgodą został zmieniony... ale to trwało. Do zapalniczek był dołączony certyfikat autentyczności, oczywiście Limited Edition (30 sztuk)
P1020207.jpg
Ta druga (z dłonią), kosztowała 54.99 GBP (łącznie z przesyłką), pierwsza była trochę tańsza, (być może ze względu na to, że nie było nadruku na klapce).

Ponieważ to jest okrągła rocznica forum, pomyślałem o forumowej na "armorku". Rozmawiałem wczoraj z naszym batkowym Pawłem i chętnie nam pomogą w tym przedsięwzięciu, ale jest "wyjechany", wrócimy do tematu ok 15 czerwca. Prawdopodobnie na forumowej będzie adres forum, więc pomoc Batków w negocjacjach z Bradford na temat wykorzystania logo/napisu zippo, może być bezcenna.

Jeszcze jednym pomysłem jest aby wykonać równą ilość zapalniczek... jeśli zamówień będzie np 34, to wykonajmy 40, a te 6 sztuk wystawmy na ebay... podejrzewam, że osiągną wyższe ceny i nadwyżkę moglibyśmy przeznaczyć na... na coś... np. na utrzymanie forum, nagrody zlotowe itp.

Pamiętajcie... wykonanie zapalniczek w Bradford, to minimum 2 miesiące od momentu pierwszego z nimi kontaktu. Koniec listopada wydaje się być idealnym momentem na wysłanie dopracowanego, zwycięskiego projektu... koniec października powinien być ostatecznym terminem nadsyłania propozycji (a może nawet wcześniej?).
rolf pisze:...może powinniśmy "zatrudnić" jakiegoś profesjonalistę, który zrobi piękny projekt uwzględniając wszystkie nasze założenia?
Są takie strony na których można ogłosić konkurs na logo lub dowolną grafikę... za 300-400zł można otrzymać ok 200 projektów (zasada jest taka: im większa kwota, tym bardziej doświadczeni graficy biorą udział i tym więcej propozycji). Swego czasu korzystałem z http://www.fajnelogo.pl" onclick="window.open(this.href);return false; (nie znam się z właścicielem), byłem zadowolony i zaskoczony ilością projektów.

FORUMOWA 2016 MUSI BYĆ WYJĄTKOWA !!!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Forumowa 2016

Post autor: rolf »

oppiz pisze:Prawdopodobnie na forumowej będzie adres forum, więc pomoc Batków w negocjacjach z Bradford na temat wykorzystania logo/napisu zippo, może być bezcenna.
Problemów ze strony Bradford związanych z adresem naszego Forum obawiam się najbardziej. Poza tym, może być problem z użyciem w projekcie samego logo Zippo, płomyczka itp. Zgadzam się - będziemy potrzebować Batków :)
oppiz pisze:jeśli zamówień będzie np 34, to wykonajmy 40, a te 6 sztuk wystawmy na ebay...
To jest świetny pomysł i zdaje się, że na Majówce wszystkim się podobał.
oppiz pisze:Koniec listopada wydaje się być idealnym momentem na wysłanie dopracowanego, zwycięskiego projektu... koniec października powinien być ostatecznym terminem nadsyłania propozycji (a może nawet wcześniej?).
Być może. Poza tym, żebyśmy czasowo z tym nie popłynęli, to będziemy musieli założyć jakieś sztywne ramy czasowe i opracować harmonogram z kamieniami milowymi. Ktoś musi tego wszystkiego popilnować, dlatego na początku powinniśmy się skupić na wyłonieniu osób, które zechcą poprowadzić cały projekt. Jedna osoba może to ogarnie, ale myślę, żeby wyłonić zespół składający się z dwóch, trzech osób - może to ułatwić prace. Co Wy na to?

Co prawda wątek jest świeży, ale przyznam, że spodziewałem się większego zainteresowania. Jeżeli chcemy mieć wyjątkową i piękną Forumową w przyszłym roku, to temat będzie wymagał zaangażowania całej naszej forumowej społeczności. Dlatego zachęcam do wyrażania swojego zdania, podzielenia się opiniami (również tymi negatywnymi). Ani ja, ani Oppiz nie chcemy nic narzucać na siłę - Wasza akceptacja będzie zielonym światłem i podstawą jakiegokolwiek działania w tym temacie.
Czekamy na Waszą odpowiedź :)
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Forumowa 2016

Post autor: taxus »

Jestem zdania, podobnie jak inni Koledzy, że zapalniczka m u s i być wyjątkowa.Pomysły, że należy wykonać ją w Bradford, w formie armor, ze srebra szterlingowego - uważam za znakomite!
Taka zapalniczka zapewne będzie droga ale dobre jest tylko to, co jest najlepsze a to nie może być tanie.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forumowa 2016

Post autor: arcsa »

Witam Panowie ponownie w Polsce.
A może zamówimy w Rosearcie, myślę że problemów będzie mniej niż w Bradford a sami wiecie jak coś pięknego potrafią zrobić.
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Forumowa 2016

Post autor: Kosadamsped »

arcsa pisze:Witam Panowie ponownie w Polsce.
A może zamówimy w Rosearcie, myślę że problemów będzie mniej niż w Bradford a sami wiecie jak coś pięknego potrafią zrobić.
Podoba mi się ten pomysł . :ok:
Carpe Diem
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: Forumowa 2016

Post autor: viciu »

Wszystkie powyższe koncepcje są słuszne. Pora postawić pytanie: co powinno się znaleźć na jubileuszowej?

Patatajam Nową Galaktyczną Grandą.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
wampir1979
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 473
Rejestracja: pt maja 13, 2011 4:07 pm
Bday.: / ZIPPO //
E-bay: wampir1979
Lokalizacja: Białystok/Vilnius

Re: Forumowa 2016

Post autor: wampir1979 »

Jestem za wieksza iloscia glosow.Nie jestem fachowcem ale jak mam wybierac to wole Zippo wykonana w Bradford specjalnie dla nas.Kasa bedzie duzo wieksza ale to pelna rocznica.Ja bym stworzyl liste zainteresowanych zakupem forumowej juz teraz.
Vlad Drăculea :wampir:
ODPOWIEDZ