PORADNIK - Jaka Zippo będzie dla mnie odpowiednia?

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
Gierzow
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 663
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:35 pm
Bday.: A ZIPPO VI
Allegro: Gierzow__kr
E-bay: Gierzow_kr
Lokalizacja: Kraków

PORADNIK - Jaka Zippo będzie dla mnie odpowiednia?

Post autor: Gierzow »

By ZIPPOFAN.
W związku z powtarzającymi się pytaniami o to, jaka zippo będzie dla kogoś odpowiednia jako pierwsza/druga lub kolejne, postanowiłem napisać poradniczek dla osób niezdecydowanych. Wszelkie sugestie i modyfikacje mile widziane:

Jeżeli zastanawiasz się, jaką Zippo kupić, odpowiedz sobie na kilka prostych pytań a sprawa Ci się troszkę rozjaśni:

Pytanie 1. Do czego jest mi potrzebna Zippo?
- do używania (przejdź do pytania 2)
- będę kolekcjonował (przejdź do pytania 9)
- do trików (wybierasz prosty, bazowy model który nie będzie się wyślizgiwał z rąk i przetrwa pierwsze próby bez większych zarysowań i odprysków: Brushed Brass, Brusched Chrome, Satin Chrome lub Street Chrome)

Pytanie 2. Jakie Zippo mi się podobają?
- proste, bez nadruków i emblematów (przejdź do pytania 3)
- lubię się wyróżniać i szukam czegoś wyjątkowego (przejdź do pytania 8)

Pytanie 3. Jaki kolor zapalniczki mi odpowiada?
- złoty lub srebrny (przejdź do pytania 4)
- inne (przejdź do pytania 7)

Pytanie 4. Jaki kształt zapalniczki mi odpowiada?
- klasyczny (przejdź do pytania 5)
- replika (przejdź do pytania 6)

Pytanie 5. Jaki typ wykończenia lubię?
- polerowane i liczę się z widocznymi odciskami palców oraz możliwością pojawienia się rysek (wybierasz High Polish Chrome lub High Polish Brass)
- lekko zmatowione lub z naturalnie występującymi ryskami (wybierasz Brushed Brass lub Brushed Chrome)
- matowe (wybierasz Satin Chrome lub Street Chrome)

Pytanie 6. Jaki typ wykończenia lubię?
- polerowane i liczę się z widocznymi odciskami palców oraz możliwością pojawienia się rysek (wybierasz Vintage High Polish Chrome lub Vintage High Polish Brass lub 1941 Replica High Polish Sterling Silver)
- lekko zmatowione z naturalnie występującymi ryskami (wybierasz 1935 Replica Brushed Chrome lub 1941 Replica Brushed Brass lub 1941 Replica Brushed Chrome lub Vintage Brushed Chrome lub Vintage Brushed Brass)

Pytanie 7. Czy zapalniczka ma być malowana i matowa czy może jednak zabarwiona w inny sposób?
- malowana i matowa i liczę się z możliwością odpryskiwania farby (wybierasz sobie odpowiedni kolor z serii Matte z logo Zippo lub bez)
- zabarwiona w inny sposób (wybierasz Black Ice, Sapphire, Spectrum, Iron Stone, Black Crackle, Licorice, wszelkie Candy, Toffee, wszelkie Antique i Harvest Bronze)

Pytanie 8. Z czym związana ma być moja Zippo?
- z ulubionym sportem (wybierasz z logo drużyn NBA, NFL lub innych, możesz też szukać takich poświęconych konkretnym dyscyplinom)
- z ulubioną marką samochodu (szukasz zippo z Fordem, Dodgem i innymi, jest tego mnóstwo)
- z ulubioną marką papierosów (szukasz właśnie takiej a są z wszelkimi markami jak Marlboro, Lucky Strike, West, Camel i wiele innych)
- z ulubioną marką alkoholu (szukasz właśnie takiej a na 100% znajdziesz Jacka Daniela, Jim Beama i wiele innych)
- z ulubionym zespołem muzycznym lub typem muzyki (szukasz właśnie takiej a tarfisz na ZZ Top, The Beatles, Rolling Stones, dla raperów, Dj-i, czy nawet miłośników muzyki klasycznej lub Elvisa)
- z aktorem lub filmem (szukasz właśnie takiej i znajdziesz przynajmniej Johna Wayne'a ale i wielu innych)
- z wojskiem (no tu masz pole do popisu: US Army jest pokryta praktycznie w całości i obejmuje statki, formacje i typy jednostek. Jak dobrze poszukasz to trafisz też na armię Brytyjską, Niemiecką a nawet Polską. Dodatkowo są takie związane z konfliktami zbrojnymi i ich rocznicami)
- ma być po prostu ciekawa i fajna (no tu to pomoże Ci tylko wertowanie google, allegro, ebaya i innych zippo stronek, wybierasz to, co Ci się podoba)

Pytanie 9. Czy będę kolekcjonował nowe czy starsze modele?
- nowe (przejdź do pytania 10)
- starsze (przejdź do pytania 12)

Pytanie 10. Czy ma to być kolekcja ukierunkowana?
- tak (przejdź do pytania 11)
- nie (zbierasz to, co Ci się podoba)

Pytanie11. Na co się nastawiasz?
- na kolekcjonerskie edycje (zbierasz wszelkie anniversary, limited editions i numerowane)
- na konkretny temat (zbierasz wszystko co związane z konkretnym tematem, może to być military, camel, venetiany, filmy, muzyka, sport i wiele, wiele innych tematów)
- mieszana (zbierasz to, co Ci się podoba)

Pytanie 12. Co Cię interesuje w starszych zapalniczkach Zippo?
- doskonale zachowane modele z dawnych lat (szukasz takich)
- modele związane z konfliktami zbrojnymi (przede wszystkim Black Crackle z II wojny światowej i Wietnam ale też stare militarne z okrętów wojennych czy przeznaczone dla konkretnych oddziałów oraz wiele innych)
- stare reklamy znanych marek (mam nadzieję, że masz dużą skarbonkę do rozbicia)
- jak najstarsze zapalniczki Zippo (mam nadzieję, że masz dwie duże skarbonki)
- Obojętnie jakie byle by były stare (jest tego cała masa)
ODPOWIEDZ