Forumowa 2016 - dyskusje

Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: Kosadamsped »

Z boku , zdecydowanie . :ok:
Carpe Diem
Awatar użytkownika
remik62
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 930
Rejestracja: czw maja 12, 2011 9:25 pm
Bday.: .. ZIPPO ..
Allegro: remik62
E-bay: remik62
Lokalizacja: Biała/opolskie/Polska

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: remik62 »

Też uważam że powinna być z boku :ok:
Moja ulubiona gierka
Awatar użytkownika
Wieczorek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 608
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 8:45 am
Bday.: Not specified

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: Wieczorek »

Kosadamsped pisze:Z boku , zdecydowanie
+1
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: rolf »

Wykonawca otrzymał już lakiery, którymi będzie wypełniał nasze zapalniczki, a u mnie są dwie Zippo na prototypy - dzisiaj będę je nadawał kurierem DHL.
W tym tygodniu już raczej nie zdążymy, ale w przyszłym próby powinny być już zakończone i będziemy dalej ruszać z tematem.

Powoli zacznę się rozglądać za bazami na Forumowe - macie jakieś sugestie? Z wyborem konkretnego modelu poczekamy, aż prototypy będą gotowe - zobaczymy, czy ładniej wyjdą na mosiądzu, czy na chromie. Na razie wiemy, że mają to być modele Armor.
Awatar użytkownika
Kosadamsped
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1733
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:35 pm
Bday.: Not specified

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: Kosadamsped »

Mogę pomóc przy zakupie .
Carpe Diem
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: rolf »

Prototypy już gotowe - dzisiaj zostaną do mnie wysłane :)
Awatar użytkownika
Wieczorek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 608
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 8:45 am
Bday.: Not specified

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: Wieczorek »

rolf pisze:rototypy już gotowe - dzisiaj zostaną do mnie wysłane
Czekamy na fotki :wiking:
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: rolf »

Będzie kilka zdjęć, dlatego wpis podzielę na kilka postów.

Prototypy są już u mnie.

Ogólnie wyszły bardzo ładnie - grawer jest głęboki, wyraźny i szczegółowy.
IMG_20160609_171001.jpg
IMG_20160609_171322.jpg
Na pewno trzeba poprawić umiejscowienie numeracji - nie zrozumieliśmy się z grawerem i umieścił je na boku z zawiasem, a powinno być z drugiej strony :) Poza tym, w wersji ostatecznej sugerowałbym powiększyć logo - na zdjęciach wygląda fajnie, ale w rzeczywistości wydaje się odrobinę za małe.
Co do podkładów - na żywo dużo lepiej wygląda na mosiądzu - fajnie się komponuje kolorystycznie i ma więcej charakteru niż na chromie. Niestety, z HPB jest pewien problem, o którym w kolejnym wpisie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: rolf »

Problem z HPB jest taki, że jakość powłoki (a właściwie wypolerowania) jest fatalna...
Na tamtych zdjęciach może tego nie widać, ale powierzchnia pokryta jest rysami, które od razu rzucają się w oczy po wzięciu Zippo do ręki. I od razu uprzedzę pytania - grawer jej tak nie porysował, ona taka była "od nowości". Strasznie ciężko było uchwycić to na zdjęciu, ale w końcu się udało... Osobiście uważam, że taka wada dyskwalifikuje HPB jako podkład na nasze Forumowe.
IMG_20160609_172118.jpg
No i jeszcze problemy, które dotyczą grawerunku.
Po pierwsze grat - widać na poniższym zdjęciu. Grawer mi o tym powiedział jeszcze zanim Zippo do mnie dotarły. Ten problem dotyczy jedynie HPB, na Brushed Chrome go nie ma. To niestety też widać gołym okiem.
IMG_20160609_1114182.jpg
Trochę z mojego doświadczenia w branży metalowej - skoro pojawił się grat podczas grawerowania, to materiał był zbyt miękki. Co prawda chromowana też jest mosiężna, ale podczas procesu chromowania materiał się utwardził i dlatego na chromie problem nie występuje. I teraz do rozważenia - jeżeli chcemy koniecznie mosiężną, to proponuję pomyśleć nad Brushed Brass - samo szczotkowanie też powinno utwardzić powierzchnię, ale nie wiem czy na tyle, aby grat się nie pojawiał - niestety, dopóki nie spróbujemy, to się nie dowiemy, a żeby spróbować, musimy wykonać jeszcze jeden prototyp. Osobiście uważam, że warto, bo Brass w tym wypadku bije na głowę Chrome.

Po drugie - nie jestem w stanie uchwycić tego na zdjęciach. Na chromowanej, w niektórych miejscach, podczas grawerowania doszło do przetarcia powierzchni i w miejscach tych wyszedł spod chromu złoty kolor. Wygląda to średnio, tak, jakby w tych miejscach brakowało farby. Na HPB problem nie występuje, gdyż i tak cała Zippo ma złoty kolor.

I po trzecie - grawer w miejscu zaokrąglenia nie do końca jest okrągły - ciężko uchwycić to na zdjęciu, mam nadzieję, że widać... Nie wiem, czy to uda się poprawić - prawdopodobnie wynika to z zastosowanej techniki grawerowania.
IMG_20160609_111435.jpg
IMG_20160609_1114183.jpg
I co teraz? Czekam na wasze sugestie.

Problemy umieściłem w kolejności od najbardziej rzucającego się w oczy, do najmniej - rysy widać, aż oczy bolą, natomiast mało okrągłe koło w zasadzie zauważyłem dopiero na zdjęciu. Niestety, rysy i grat można łatwo usunąć zmieniając podkład, a problem z "krzywym" kołem jest chyba nie do ruszenia.

Osobiście proponuję wykonanie jeszcze jednego prototypu, na Brushed Brass. Zniknie problem kiepsko wypolerowanej powierzchni, "prześwitów" mosiądzu spod chromu, a być może również gratu. Niestety, pozostanie nierówne koło, ale na to można przymknąć oko - nie widać tego tak bardzo. Ale od razu uprzedzam, że dodatkowy prototyp to dodatkowe koszty... :/

P.S. Aby dokładnie zobaczyć na czym polegają powyższe problemy, sugeruję powiększyć zdjęcia. Być może nie wszyscy wiedzą jak, dlatego wytłumaczę - na każdym zdjęciu, w lewym górnym rogu, macie symbol szkła powiększającego. Jak klikniecie, to zdjęcie otworzy się w nowym oknie. To zdjęcie również można powiększyć, klikając na nie ;)

P.S. II Ewentualnie, jeżeli ktoś chce mieć u siebie prototyp Forumowej, to może zasponsorować wykonanie trzeciej próbki ;) "Kto pierwszy, ten lepszy!"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: Forumowa 2016 - dyskusje

Post autor: djarab »

rolf pisze:problem z "krzywym" kołem jest chyba nie do ruszenia
Powiększenie logo, chyba powinno rozwiązać problem.
Brass wygląda bardzo fajnie, ale rysy faktycznie psują efekt.
Koniecznie trzeba zrobić jeszcze jeden prototyp na Brushed Brass.
Hanys Przodowy
ODPOWIEDZ