PRZESYŁKA Z USA

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
Wieczorek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 608
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 8:45 am
Bday.: Not specified

PRZESYŁKA Z USA

Post autor: Wieczorek »

Sprawa wyglądaa następująco.
Kupiłem od amerykańca pewien przedmiot Zippo (nie zapalniczka), który kosztował mnie będzie czterocyfrową kwote. Jak wiadomo od towarów z United States jest nakładane cło, które będzie kosmiczne w tym wypadku...i jak się domyślacie chciałbym tego uniknąć (jak z resztą pewnie każdy kto był kiedykolwiek na moim miejscu).
W związku z tym zwracam się do Was z gorącą prośbą o pomoc.
Czy ktoś ma kogoś znajomego w Stanach do kogo można by to wysłać, a potem od niego do Polski w ludzkiej formie tzn. bez cła ?

Jeśli ktoś chce wiedzieć, to tak, konsultowałem się ze sprzedającym w kwesti wypełnienia deklaracji celnej ale wykazuje na tyle duży brak zrozumienia mojej prośby, że nie zgadza się na oznaczenie przedmiotu jako "gift" i niższej wartości.
Awatar użytkownika
gacoperz
Posty: 3353
Rejestracja: pn mar 14, 2011 11:30 am
Bday.: / ZIPPO /
Allegro: gacurro
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: PRZESYŁKA Z USA

Post autor: gacoperz »

Ja nie znam :-D

A tak na serio to pytasz publicznie jak oszukać państwo...

Pamiętaj że życzliwych wszędzie pełno....
Awatar użytkownika
Beeker
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3776
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 9:40 pm
Bday.: | ZIPPO
Allegro: psmb
E-bay: psmb70
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: PRZESYŁKA Z USA

Post autor: Beeker »

Ja mam ale nie napisałeś ile cyferek z tych 4 chcesz się pozbyć...

Jak nie zadeklaruje że gift i value poniżej 45€ ŁĄCZNIE Z PRZESYŁKĄ to zapomnij o prześliźnięciu się pod poprzeczką cła/VAT.

Ile to waży i ile naprawdę jest warte?
(to też istotne, bo zaniżenie wartości w deklaracji to też ryzyko w razie fuckupu pocztowego, a jak waga ponad kilogram to sam koszt przesyłki przekroczy próg czujności naszych strażników kosmosu)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
"Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego." - Napoleon Bonaparte (Somosierra, 1808)
ODPOWIEDZ