Fotografowanie naszych zapalniczek

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: arcsa »

Obiecane zdjęcia:

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

Jak widać mimo wszystko zdjęcia dalekie są od ideału ale mimo użytego dobrego obiektywu, lampy itd potrzebne jest jeszcze światło dzienne.
Jako tło użyta biała karta papieru :)
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Odp: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: Synek »

Sa tak zjebsiste jak moej

GT-I9000 + Tapatalk 2
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: lawcu »

DJSyncmaster pisze:Sory za mrówki dookoła, ale z 6MB musiałem jakość zmniejszyć do 2.
Kuba o ile cienia nie ma to na błyszczącej powłoce zapalniczki są odbicia, których ja właśnie nie chcę.
arcsa pisze:Obiecane zdjęcia:
Dzięki, zdjęcie 2 i 3 spoko.
Natomiast na pierwszym jest widoczny brak szczegółów napewno jakby była ustawiona lekko bokiem byłoby lepiej.
arcsa skoro masz lub miałeś takie pudełeczko powiedz mi jak się sprawa ma z odbiciami na błyszczących powierzchniach. Bo mnie się wydaje, ze w takim puedłku jak wstawimy zapalniczkę typu high polish czy typu black ice odbicie bedzie nie widoczne i uda się uzyskać w miarę rzeczywisty obraz zapalniczki.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: rolf »

lawcu pisze:w takim puedłku jak wstawimy zapalniczkę typu high polish czy typu black ice odbicie bedzie nie widoczne i uda się uzyskać w miarę rzeczywisty obraz zapalniczki.
Nie koniecznie - wszystko zależy od tego, jak ustawimy tę zapalniczkę - jeżeli frontem, to obiektyw aparatu i tak się odbije. Ja mam taki namiot, w którym jest też zasłona od przodu i w niej jest tylko mała dziurka na obiektyw - wtedy w zapalniczce odbija się ta biała zasłona (bez niej odbija się to, co jest poza namiotem), ale obiektyw też. Żeby zniwelować ten efekt zapalniczkę zawsze ustawiam pod kątem, więc obiektyw odbija się na krawędzi Zippo i tak nie razi w oczy.
Niemniej łatwiej jest ustawić zapalniczkę na białej kartce (lub jakimś ciekawym tle), efekty odbicia niwelując odpowiednim kątem między aparatem a Zippo, niż robić to w takim namiocie - ja ze swojego namiotu zadowolony nie jestem, niestety... Zawsze się muszę nakombinować z ustawianiem, oświetleniem, wyprasowaniem "tła" (DJ ma rację - na zdjęciu widać, że tło jest wymięte), tracę czas na głupoty, a potem i tak dużo lepsze zdjęcia wychodzą w naturalnym, dziennym świetle, z odpowiednio zaaranżowanym tłem i ustawieniem zapalniczki względem aparatu.
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Odp: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: Synek »

Namiot jest o tyle lepszy że w zapalniczce nie obija się nic z boków i góry, natomiast jak rolfie powiedziałeś, obiektyw sie odbije, ale to - też jak powiedziałeś- kwestia ustawienia pod kątem.
A zdjęcia kolegi wyżej gubią trochę szczegóły, chociażby napis na podstawce. Tutaj polecam zmniejszenie mocy oświetlenia, i wydłużenie czasu naświetlania.

GT-I9000 + Tapatalk 2
Awatar użytkownika
Lee
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 748
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:51 pm
Bday.: || ZIPPO ||
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: Lee »

lawcu, jeśli chcesz uniknąć odblasków i niepożądanych artefaktów na powierzchni fotografowanych przedmiotów to zakup namiotu bezcieniowego jest jedynym wyjściem.
Problem pojawia się dopiero przy wyborze odpowiedniego... te najtańsze mają tę zaletę, że są ... tanie.
Ale i z nimi można sobie poradzić.
Na ogół producent takowych nie dba o temperaturę barwową światła przenikającego przez jego ścianki - ale to można skompensować programem graficznym na kompie (dodatkowy czas i praca).

Nie bez znaczenia jest też sprzęt (aparat), którym się posługujesz tzn. czy ma wewnętrzny pomiar światła błyskowego. Niestety z tego co wiem, lampy w tanich zestawach często nie współpracują z danym modelem aparatu lub wcale. To też należy sprawdzić.
Jeśli mimo poprawnego ustawienia lamp pojawią się niepożądane refleksy to poleciłbym Ci założenie na flesze dodatkowych rozpraszaczy światła czyli np. półkoliście przylepionych do reflektorów (fleszów) kartek białego papieru.
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: lawcu »

Lee pisze:lawcu, jeśli chcesz uniknąć odblasków i niepożądanych artefaktów na powierzchni fotografowanych przedmiotów to zakup namiotu bezcieniowego jest jedynym wyjściem.
:ok: właśnie o to mnie chodziło
Awatar użytkownika
ZippoMarek
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 186
Rejestracja: pn maja 16, 2011 1:08 pm
Bday.: .... ZIPPO ...
Allegro: Marek-45
E-bay: marek-45
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Fotografowanie naszych zapalniczek

Post autor: ZippoMarek »

Piotr dokładnie taki sam zestaw,mianowicie "kabinę"zawodowcy na szybkiego robią z pojemnika na żywność,sam nie robiłem,ale podczas wywiadu dziennikarki u mnie w domu robił to profesjonalista,używając mojego pojemnika na warzywa.

Przykład :
http://www.imagic.pl/files/26384/./IMG_9158.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.imagic.pl/files/26384/./zippo.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zippomarek.wix.com/zippmarek" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ