empik.com - moje "zakupy"

Dział forum z tematami dotyczącymi kolekcjonowania ZIPPO
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

empik.com - moje "zakupy"

Post autor: oppiz »

Kilka miesięcy temu zamówiłem w empik.com książkę... po ok. trzech miesiącach dostałem odpowiedź, że z powodu braku towaru moje zamówienie nie może być zrealizowane, ale zapraszają mnie do dalszych zakupów. No to zakupiłem i dostałem maila potwierdzającego ten fakt:

"Szanowny Kliencie,

Serdecznie dziękujemy za złożenie zamówienia 10100009953*** w sklepie internetowym empik.com. Przewidywana data wysłania zamówienia z magazynu to: 2011-07-01 + czas dostawy.

Zamówienie zawiera:
1. Warman's Zippo Lighters Field Guide: Values and Identification 1 szt. 36,99 zł
2. Zippo: The Great American Lighter 1 szt. 49,99 zł

Dane odbiorcy to: C**** Zbigniew

Miejsce odbioru: salon empik [Legionowo Piłsudskiego (SP)]
Adres: ul. Piłsudskiego 33
Miasto: Legionowo
Telefon: 22 7673650

Forma płatności: przy odbiorze
Wartość zamówienia: 86,98 zł
Koszt transportu: 0,00 zł
Kwota do zapłaty: 86,98 zł

Zamówienie zostało przekazane do realizacji. O stanie realizacji zamówienia będziemy informować drogą mailową. Jednocześnie informujemy, że na stronie http://www.empik.com" onclick="window.open(this.href);return false; istnieje możliwość samodzielnego monitorowania stopnia realizacji zamówienia.

Dziękujemy za skorzystanie z empik.com."


Jak napisali tak zrobili... to znaczy... poinformowali mnie o stanie zamówienia... porządnie... mailem:


"Szanowny Kliencie,

Z przykrością informujemy, że w dniu 23 maja nastąpił błąd systemu informatycznego w sklepie internetowym empik.com, na skutek którego ceny zakupionych towarów zostały niezgodnie z naszą wolą i wiedzą znacznie zaniżone.

Z uwagi na istotny błąd, wszystkie zamówienia złożone w dniu 23 maja w godzinach 0.00 - 07.30 nie mogą zostać zrealizowane.

Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta empik.com.
Nr tel.: +48 22 551 33 99, e-mail: obsluga.klienta@empik.com

Dział Obsługi Klienta, jest do dyspozycji Klientów 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-20:00, w soboty od 10:00 do 18:00 oraz w niedziele w godzinach od 10:00 do 16:00.

Pozdrawiamy,
Zespół empik.com"

Fajne :?:

:cenzura:
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: Jogi »

A to czasem nie jest niezgodne z prawem? To taka sama sytuacja, jak w kup teraz, kiedy sprzedawca sprzedaje towar, którego nie posiada...
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: rolf »

Oj, to bardzo nie fajne... Czytając to, szczerze się zawiodłem na empiku - zamawiałem u nich naprawdę sporo i nigdy nie miałem żadnych problemów... Na książki o Zippo od nich czekałem długo (w końcu przyszły), aczkolwiek to jest gruba przesada :wsciekly:

A tak w ogóle, jak czytam na stronie sklepu internetowego hasełko "produkt niedostępny" to mnie cholera bierze... Tak trudno im to pousuwać z oferty?
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: viciu »

A propos "empik":
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,9651023.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: Jogi »

Pozew zbiorowy się kroi?
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: viciu »

Nie przypuszczam. Kwestia taka, jak z "naszymi zapalniczkami po złotówce". Trzeba by udowodnić niedbałość przy tworzeniu oferty i tak dalej, a czas i koszty udowodnienia tego kilkakrotnie przekroczyłyby koszt konsoli. Ekspertyzy prawne, opinie...
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Jogi
Posty: 2771
Rejestracja: pn mar 14, 2011 2:22 pm
Bday.: J ZIPPO III
Allegro: czomon
Lokalizacja: Tarnów

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: Jogi »

viciu pisze:koszt konsoli
W przypadku pozwu zbiorowego, który teraz jest prawnie akceptowany, było by to pewnie kilkaset konsol, a to już siła niemała. Pewnie też mało kto brał po jednej sztuce :szok:

Ciekawym, czy tego aby nie jakiś zwolniony za "lenistwo i przesiadywanie na forach internetowych" webmaster nie zrobił...
Awatar użytkownika
oppiz
Titanium Coated
Titanium Coated
Posty: 2286
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 1:25 am
Bday.: ... ZIPPO ..
Lokalizacja: Legi(a/o)nowo

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: oppiz »

Walczą o zachowanie twarzy...
c.d.

"Szanowny Kliencie,

W nawiązaniu do informacji z dnia wczorajszego dotyczącej błędu systemu informatycznego oraz braku realizacji zamówień złożonych 23 maja 2011 w godzinach 0:00-7:30, chcemy jeszcze raz bardzo przeprosić za zaistniałą sytuację. Zapewniamy, że z naszej strony podjęte zostały działania mające na celu wyeliminowaniu podobnych sytuacji w przyszłości.

Prosiśmy o przyjęcie kodu rabatowego o wartości 50 zł na następne zakupy w empik.com.

Kod: Ae0*****

Kod o id Ae0***** jest jednorazowego użytku.
Kod nie łączy się z promocjami i innymi kodami rabatowymi dostępnymi w empik.com.
Kod będzie ważny do 31 maja 2011 do godziny 23:59.
Dodatkowe informacje na temat kodów rabatowych zmieściliśmy na stronie http://www.empik.com/rabat" onclick="window.open(this.href);return false;.

W przypadku pytań lub uwag prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta empik.com.
Nr tel.: +48 22 551 33 99, e-mail: obsluga.klienta@empik.com

Dział Obsługi Klienta, jest do dyspozycji Klientów 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-20:00, w soboty od 10:00 do 18:00 oraz w niedziele w godzinach od 10:00 do 16:00.

Pozdrawiamy,
Zespół empik.com"
Zapalniczko... pokaż mi swój spód... i wkład, a powiem ci czym jesteś.
Awatar użytkownika
rolf
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1807
Rejestracja: pt maja 13, 2011 9:33 am
Bday.: A ZIPPO III
Lokalizacja: Sokołów Młp.

Re: empik.com - moje "zakupy"

Post autor: rolf »

To nie jest tak źle :) Teraz pozycja Zippo: The Great American Lighter z rabatem wychodzi Cię niewiele drożej, niż podczas ich pomyłki. Pytanie tylko, czy jesteś w stanie im zaufać, skoro dwa razy dali ciała... :kwasny:

Ale... "próba nie strzelba" i nic Cię nie kosztuje - co najwyżej znowu książek nie dostaniesz :P
ODPOWIEDZ