Gość na forum... tu może pisać (?)

Dział forum na pomysły i sugestie odnośnie tej strony
Awatar użytkownika
Aqua
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 50
Rejestracja: pt maja 13, 2011 10:55 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gość na forum... tu może pisać (?)

Post autor: Aqua »

Co by nie wyszło, że Zdzichu stoi sam - przemawia do mnie jego perspektywa.
Osobiście, jeśli na jakiejś stronie rejestruję konto - zawsze ją zapisuję w zakładkach, czy gdzieś tam. Natomiast wydaje mi się, że na forach na których rejestracja nie jest wymagana, a jedyne czego bym potrzebował to odpowiedź na jedno konkretne pytanie - szanse na to, bym wracał na tą stronę po otrzymaniu odpowiedzi są drastycznie mniejsze.

Pytanie które wydaje się bardziej odpowiednie w tej sytuacji jest raczej natury etycznej:
Czy chcemy wspomagać (potencjalnie) cały świat nie związany z naszym forum w tym, aby łatwiej było uzyskać odpowiedź bez potrzeby tracenia czasu na rejestrację? (ułatwiając dostęp dla gości)
Czy może, z innej strony, chcemy wspomóc nasze forum zwiększając prawdopodobieństwo pozyskania nowych użytkowników poprzez podtrzymanie obowiązku rejestracji.

Przed podjęciem decyzji warto poruszyć też kwestię zwiększenia się potencjału występowania spambotów. Przypuszczam, że otwarcie możliwości pisania postów bez wymogu rejestracji zwiększy ich ilość. Jeśli się nie mylę, to był jeden z powodów dla których obowiązek rejestracji jest teraz u nas obecny. Fajnie, gdyby ktoś z odpowiednią wiedzą techniczną mógł to potwierdzić, bo mogło mi się coś pokiełbasić. :)

Ahoj,
N.
erystr
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 58
Rejestracja: pt maja 13, 2011 1:29 am
Bday.: E ZIPPO VII
Allegro: Ery_Str
Lokalizacja: Kto nie kombinuje, ten tam nie siedzi...

Re: Gość na forum... tu może pisać (?)

Post autor: erystr »

Tylko trzeba pamiętać o tym by taki gość potwierdzał post "captcha'ą" bo niestety spam-roboty lubią niezabezpieczone fora ;/
ODPOWIEDZ