Wiosenne porządki na Forum

Dział forum na pomysły i sugestie odnośnie tej strony
Awatar użytkownika
Bogio
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 871
Rejestracja: pn maja 13, 2013 3:08 pm
Bday.: //// ZIPPO ///
Lokalizacja: Katowice

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: Bogio »

arcsa pisze: Baza zawiera przeszło 18.000 psów. Ich daty urodzenia, zdjęcia, rodowody do 5 pokolenia, wyniki badań imiona domowe i rodowodowe.
Szacun chłopie , za tak wielkie zaangażowanie :padam:

Podejrzewam , że gdybym to ja robił dziennie przez dwa lata taki katalog , to pewnie dzisiaj chodziłbym z wywieszonym jęzorem i dźwigał nogę przy każdym sikaniu.
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: arcsa »

Bogio pisze:Szacun chłopie , za tak wielkie zaangażowanie
To już nie jest zaangażowanie, to choroba ...
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: taxus »

arcsa pisze:
taxus pisze:Natomiast pomysł z opracowaniem katalogu nie jest do zrealizowania. Od 1932r zippo wyprodukowało tysiące różnych zapalniczek.Skatalogowanie tego wszystkiego to zajęcie dla kilku ludzi i to na wiele lat.
No kurcze nie do końca się zgadzam. Wszystko kwestia podejścia i zaangażowania. Oczywiście ja jako inicjator pomysłu katalogu też uważam że całości objąć się nie da ale jeżeli każdy by coś tam do katalogu systematycznie dorzucił mogłoby powstać "epokowe dzieło".
A że się da to jestem wzorowym przykładem. Właśnie ukończyłem największą bazę psów mojej rasy na świecie. Baza zawiera przeszło 18.000 psów. Ich daty urodzenia, zdjęcia, rodowody do 5 pokolenia, wyniki badań imiona domowe i rodowodowe. Fakt, jest to efekt dwu letniej pracy ( po godzinie, dwie dziennie ) ale dla mnie jako hodowcy, niesamowite kompendium wiedzy i satysfakcja kiedy praktycznie cały świat prosi o dostęp do jej zasobów.
Takie wariactwo ...
Reasumując jak Polak chce to potrafi, pytanie tylko czy chce ....
To, co zrobiłeś to nie jest wariactwo tylko kawał dobrej roboty nad którą z szacunkiem należy pochylić czoło. Domyślam się, że musiałeś korzystać ze źródeł chociażby w postaci ksiąg rodowodowych. A w przypadku zippo ? Nie wiem czy od początku produkcji zippo wydaje katalogi i czy obejmują one wszystkie produkty. Należałoby sięgnąć także do archiwów firmy. Naturalnie nie chcę nikogo zniechęcać ale uważam, że bazując wyłącznie na kolekcjach Kolegów chyba nie wiele da się zrobić...
Przepraszam, czy mogę wiedzieć, jakimi pieskami się zajmujesz? :hi:
Awatar użytkownika
arcsa
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 13, 2012 10:45 pm
Bday.: | ZIPPO |
E-bay: arcsa
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: arcsa »

taxus pisze:Domyślam się, że musiałeś korzystać ze źródeł chociażby w postaci ksiąg rodowodowych.
Nie,nie tutaj jedynym źródłem informacji był internet. Ta moja baza nie wyróżnia się niczym specjalnym wszystko można znaleźć w sieci ale właśnie tu chodziło o to: znaleźć. Moja baza daje właśnie to wszystko uporządkowane w jednej pigułce, wyrwane z setek tysięcy stron, skatalogowane i połączone w logiczną całość. Coś takiego mógłbym się podjąć dla Zippo i jakoś czuje że chyba bym uciągnął.

A odnośnie psów to : owczarek staroangielski Bobtail inaczej zwany Duluxem. Kilka z moich piesków mogliście widzieć w reklamie telewizyjnej tej farby lub na imprezach organizowanych przez Duluxa.
--------------------------

Pozdrawiam

Paweł arcsa
taxus
Street Chrome
Street Chrome
Posty: 44
Rejestracja: ndz mar 08, 2015 11:51 pm
Bday.: Not specified
Allegro: romeczekw

Re: Wiosenne porządki na Forum

Post autor: taxus »

arcsa pisze:
taxus pisze:Domyślam się, że musiałeś korzystać ze źródeł chociażby w postaci ksiąg rodowodowych.
Nie,nie tutaj jedynym źródłem informacji był internet. Ta moja baza nie wyróżnia się niczym specjalnym wszystko można znaleźć w sieci ale właśnie tu chodziło o to: znaleźć. Moja baza daje właśnie to wszystko uporządkowane w jednej pigułce, wyrwane z setek tysięcy stron, skatalogowane i połączone w logiczną całość. Coś takiego mógłbym się podjąć dla Zippo i jakoś czuje że chyba bym uciągnął.

A odnośnie psów to : owczarek staroangielski Bobtail inaczej zwany Duluxem. Kilka z moich piesków mogliście widzieć w reklamie telewizyjnej tej farby lub na imprezach organizowanych przez Duluxa.
Tym bardziej Ci gratuluję i zachęcam do stworzenia katalogu. Poza satysfakcją, w przypadku wydania go drukiem, sławę zyskasz. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ