E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Dział forum w którym można poruszać tematy nie związane z ZIPPO
Awatar użytkownika
Enzo
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 3450
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 9:28 pm
Bday.: .. ZIPPO .
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Enzo »

W związku z coraz większą grupą forumowiczów używających tytułowego wynalazku, proponuję dzielić się swoimi doświadczeniami (tymi dobrymi i tymi złymi) w tym oto wątku.

Zacznę pierwszy.

Za poradą Vicia, nabyłem dzisiaj clearomizer firmy Volish, oraz liquidy firmy Liqueen (smak Tobacco i US of Tobacco).

Jestem bardzo zadowolony: chmura, jak trza, smak też całkiem, całkiem.

Przy okazji pytanka :

- jak długo "wytrzymują" Wam clearomizery ?
- ile liqiudu i jakiej mocy Wam schodzi ? (proszę o odniesienie w ilości wypalanych kiedyś analogów)
- jak palić ? Nacisnąć włącznik, chwilę odczekać i dopiero walić w płucko, czy naciskać jak już ustnik jest w jamie ?
== >> 30.07.2009 ; 12.04.2016 [N.D.M.Ż.] << ==

MOJA KOLEKCJA >>> http://www.zippoenzo.pl <<<
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Jamszoł »

No to może ja się wypowiem :)
Paliłem 40 - kręconych b.mocnych papierochów dziennie
Mocniejszych od czarnych Mocnych

W tej chwili e-palę ( dziś 40 dni , nie wypaliłem przez ten czas 1600 analogów)
Mam komplet od Voilsh-a oraz drugi od Visione
Razem 4 komplety z tym , że jedna bateria Volish-a to Twist
Przy clearomizerze Volish i grzałce 2,4Ohm - ustawioną mam na 4,4V

Na jak długo starcza clearomizer ? u mnie już 40 dni , u żonki o 7 dni krócej a u syna następne 7 dni .
W tym czasie synowi wykończył się jeden reszta sprawna .
Liquidu schodzi mi ok 2,5 ml na dobę - liquid o mocy 12mg/ml nikotyny
Liquidy kupuję od Evaper-a bo są słodkie a ja lubię słodycze
Ja wtykam najpierw w usta , potem przyciskam :) i duszę coś koło 5s
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
djarab
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4945
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 5:07 pm
Bday.: \\ ZIPPO \\
Lokalizacja: Stahlhammer
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: djarab »

Temat fajny, bo na pewno niejednemu się przyda, ale taka moja uwaga,
wklejajcie fotki, albo chociaż linki, wtedy będzie łatwiej przyszłym e-palaczom.
Hanys Przodowy
Awatar użytkownika
lawcu
Gold Plated
Gold Plated
Posty: 1850
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 9:25 pm
Bday.: // ZIPPO /
Lokalizacja: Komorów

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: lawcu »

Ja posiadam cały komplet Volish-a.
volish.png
Dwie baterie, dwa clearomizery
Liquidu-ów używam firmy Mild smak Tobacco 11mg.
Dzisiaj akurat pewna młoda pani namówiła mnie na zakup olejku Boge o smaku USA Mix Tobacco, no i chyba przy tym pozostanę na dłużej.
Liquidu na cały dzień wychodzi coś około 2,5 ml
Co się tyczy clearomizera to grzałka wystarczyła mi na ok. 5 tygodni. Od 3 dni mam akurat nową.
Ja guziczek wciskam w momencie kiedy jest w drodze do ust i i trzymam 5s. W ustach jest akurat wtedy kiedy słyszalny jest dźwięk reakcji grzania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
mci1
Satin Chrome
Satin Chrome
Posty: 142
Rejestracja: czw maja 12, 2011 11:06 pm
Bday.: \\\ ZIPPO \\\
Allegro: magzippo
Lokalizacja: Kraków

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: mci1 »

Temat super. Ja wciąż się zastanawiam, może w końcu kupię.
Jamszoł, czy możesz mi powiedzieć, jaka jest różnica w e-fajach Visione i Volish? Czy w droższych jakość wykonania jest lepsza? Wytłumacz proszę, łopatologicznie :) Bo cenowo różnica jest, i to całkiem spora.
Zippo - Srippo!
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Jamszoł »

OK
Oto foto ode mnie
Obrazek

Pierwszy od góry to bateria Volish Ego3 Twist + Clearomizer Crystal 2
Drugi od góry to bateria Volish Ego 3.1 + Crystal 2
Trzeci/czwarty od góry - Baterie eGo C Ubgrade z firmy Visione + Clearomizer Visione CC
Producent baterii Joye Tech
Te od Volish-a mają pojemność 900mAh te od Visione 1000mAh
Bateria Twist ma możliwość regulacji napięcia od 3,2V do 4,8V

Sklep Volish-a oraz siedziba firmy - http://volish.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale ma swoje przedstawicielstwa w całej Polsce - http://volish.pl/gdzie-kupic/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest najdroższym sprzedawcą , ale za to jednym z najbardziej dbających o klienta
Poza tym daje 6 m-cy gwarancji a inni 3
Wymiana baterii na gwarancji - następuje od ręki sztuka za sztuke - w sklepie stacjonarnym - bez wypisywania czegokolwiek (wiem z autopsji , bo żonie z lekka się spsuła :) )

Visione sprzęt od drugiego bardzo polecanego sprzedawcy - E-dym
http://www.e-dym.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Coś jeszcze ?
Może coś o liquidach
Proponuje wszystkim początkującym zakup na próbę jak najmniejszych buteleczek liquidu - bo jak nie podejdzie smak , to będzie mała strata
Ja zacząłem zakup liquidów w sklepie Evaper - a konkretnie od zestawu - http://evaper.pl/pl/p/ULTRA-PACK/223" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest to zestaw 12 liquidów w butelkach o pojemności 5 ml
Wybieramy sobie jakie chcemy smaki i w zamówieniu podajemy ich nazwy + wybieramy moc liquidu czyli ilość mili gram nikotyny na 1 mili litr płynu oraz Proporcje PG/VG
Proponuję na początek 50/50
Jak by ktoś chciał rzadszy płyn to 30/70
ZAZNACZAM Z EVAPER-A PŁYNY MAJĄ SŁODKAWY POSMAK


Osobiście wolę jarać na Volish-u
Moim zdaniem jest lepiej wykonany - solidniej
Poza tym sam zakup samego Volish-a - spłacił się przy moim paleniu w 12 dni :super:

-- 7 paź 2012, o 18:57 --

Bym zapomniał :)
Do tych sprzętów dokupujemy grzałki , bo te najczęściej się przepalają i wymieniamy je samemu
ja kupuje tu - http://www.e-dym.pl/NOWO%C5%9ACI/617-Wy ... ne_CC.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Żeby jakoś dbać o tę grzałeczkę , żeby się nie przepaliła zbyt szybko , rozkręcamy clearomizer , płuczemy pod gorącą wodą i wypalamy grzałkę
Tak się wypala - http://www.youtube.com/watch?v=4aQ4jf5VyNA" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki tym zabiegom grzałka potrafi wytrzymać nawet 2 miesiące
Jak będziemy tylk jarać - 2-3 tygodnie
Czyścimy wtedy , gdy dym zaczyna być słabawy i przestajemy czuć smak tak jak dotychczas
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
viciu
George Blaisdell
George Blaisdell
Posty: 4712
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 3:56 pm
Bday.: /// ZIPPO //
Allegro: viciufulik
E-bay: viciufulik
Lokalizacja: Marki

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: viciu »

Jamszoł pisze:daje 6 m-cy gwarancji a inni 3
Na mocy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej:
Art. 10. 1.Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.
Więc może sobie dawać nawet piętnaście minut gwarancji, a i tak można mu udowodnić, że odpowiada za swój towar przez 24 miechy...
Kupiłem sobie jakiegoś ego-C z nadrukiem Nicore, który wyglądał tak jak na focie:
Obrazek
Następnie porzuciłem tanka (to - w przypadku tego zestawu- ta nakręcana na baterię część, w którą się pakuje grzałeczkę i na to ustnik z płynem), bo po powtórnym napełnieniu franca ciekła przeokrutnie. W to miejsce zapodałem clearomizer Crystal 2, jak z zestawu Lawca- i w pełni mi wystarcza. Tankomizerom mówimy stanowcze nie! Crystal 2 ma tę zaletę, że można go rozkecić w celu wymiany grzałeczki. Wystarcza mi ona na dwa tygodnie, wymiennik kosztuje 9 zyli.
Z płynów jadę na LiQueenowych o smaku tytoniowym. Pierwszy był jabłkowy i byłem zadowolony, ponadto w pracy z koleżankami wymieniamy się płynami (hehe!) i o ile jedna kopciła miętowego, to w smaku czułem ewidentne nuty Ludwika do naczyń. Druga dmucha z kolei cieczą o smaku redbóla - i niech pisownia wystarczy za moją opinię o tym czymś. Zużyłem już United States of Tobacco, potem Cuban Tobacco- teraz mam Noble. Ten ostatni posmakował nie tylko mnie... Choć nie zaprzeczam, że czasem pociągnąłbym coś dziwniejszego w smaku, jak to uroczo ujął Lawcu gdzie indziej: pedalskiego. Może wanilię? Kiedyś spróbuję.
Wszystkie płyny o mocy 11 mg. Do zwykłych mnie nie ciągnie - od zakupu buchnąłem może trzy, w tym dwa do połowy- dym fajczany przestaje mi się podobać tak w smaku jak i zapachu.
Zastrzegam, że te wiadomości pochodzą od vicia i nie mogę zapewnić o ich 100% pewności.
Pilkunnussija, koneser tatara zjedzonego jak najpóźniej, arbiter elegantiarum i wicepierdoła
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Jamszoł »

viciu - zapodałem linka do grzałek
Przy okazji jak coś będziesz miał kupować - to zamów sobie te grzałeczki
na allegro są nawet tańsze http://allegro.pl/5-sztuk-grzalek-do-vi ... 58464.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Oczywiście jak to na allegro , trzeba pamiętać , że czas aukcji ograniczony - ale na koniec można wleźć na przedmioty sprzedającego i odszukać grzałki na innej aukcji
Mają też tam ciekawe plyny i nie tylko
Nie jednokrotnie e-dym zaskoczył mile ludzi - wysyłając coś w jeden dzień
Potrafiłem coś zamówić w niedzielę w nocy a we wtorek do południa towar w domu :)

Grzałeczki lepiej kupować te z długimi sznurkami

-- 7 paź 2012, o 20:15 --

Będę kupował Clearomizer Crystal 2 na zapas
Jak go będę miał w domu to wstawię foto - rozkręconego na części
Po co ?
Żeby niezdecydowani jednak nie kupowali e-fajek watkowych bo szkoda kasy i nerwów
Teraz nie mam jak bo mam wszystkie 4 komplety naładowane i napełnione :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Synek
Midnight Chrome
Midnight Chrome
Posty: 758
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 6:59 pm
Bday.: B ZIPPO XI
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Synek »

Dołączę się do tematu, ale raczej żeby się czegoś dowiedzieć niż wypowiedzieć.
Matkę muszę szlugów oduczyć, a jedyny obraz e-fajków mam w głowie, z Fan festivalu (tak tak, Viciu który zaciąga się tym śmiesznym długopisem na smyczy).
Cóż, rodzicielka pali super-lighty, więc nie ma z niej smoka, podejrzewam że jednak nie ma sensu kupować e-papierosa który wygląda jak zwykły papieros.
Więc me pytanie, co kupić, ażeby przestała palić? Do jakiej kwoty? Zupełnie się na tym nie znam, więc pokierujcie.
Howgh.
Awatar użytkownika
Jamszoł
High Polished Chrome
High Polished Chrome
Posty: 291
Rejestracja: pt maja 13, 2011 3:07 pm
Bday.: ... ZIPPO ..
Allegro: Jamszol1
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: E - PAPIEROSY = Opinie i porady =

Post autor: Jamszoł »

DJSyncmaster na początek , musisz ją choć trochę przekonać do tego , bo jak na samym początku nastawi się na NIE - to klękajcie narody , nic nie pomoże
Choć trochę ale musi chcieć sama
Dobrym rozwiązaniem jest to - http://allegro.pl/2x-e-papieros-visione ... 80431.html" onclick="window.open(this.href);return false; plus paczka grzałek na zapas - http://allegro.pl/5-sztuk-grzalek-do-vi ... 58464.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Plus jakieś liquidy
Z tym to już gorzej bo tu nie da się przewidzieć co komu podpasuje ze smakiem
Coś z tego co zapodawałem z Evapera - czyli 12 buteleczek - każda inny smak - i moc 12 mg/ml

Pamiętaj - 2 e-papierochy - nie jeden
Ostatnio zmieniony ndz paź 07, 2012 7:03 pm przez Jamszoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ